کد خبر: 39759

تیم فوتبال پایتخت آواره شد

چک باشگاه راه‌آهن که برای ورزشگاه شهدای شهر قدس صادر شده بود برگشت خورد و بار دیگر این باشگاه نتوانست بدهی‌هایش را پرداخت کند. ​
اتاق خبر 24

مشکلات مالی در باشگاه راه‌آهن در این فصل بیداد می‌کند و این تیم ساده‌ترین مسائل مربوط به امور باشگاه‌داری را هم نمی‌تواند انجام بدهد. در همین راستا بازیکنان این تیم بارها دست به اعتصاب زدند و شرایط خوبی را طی نمی‌کنند. همچنین باشگاه در پرداخت حق و حقوق ورزشگاه‌ها نیز با مشکل روبرو شده است. زمین تمرین این تیم که در ورزشگاه اکباتان است یکی از این موارد است که به دلیل عدم پرداخت مطالبات این زمین،‌ اجازه تمرین در این ورزشگاه را پیدا نکردند. هرچند که سعید رمضانی سرپرست راه‌آهن معتقد است که قرارداد این تیم با ورزشگاه اکباتان به پایان رسیده و به همین دلیل تمرینات در دانشگاه آزاد جنوب تهران برگزار خواهد شد.

در کنار این مسائل مسئولان راه‌آهن حق و حقوق ورزشگاه شهدای شهر قدس که تاکنون 16 بازی را در آنجا برگزار کرده‌اند، را پرداخت نکردند. این مبلغ حدود 400 میلیون است که راه‌آهنی‌ها چک 120 میلیونی صادر کرده بودند اما این چک برگشت خورد. اخیرا مسئولان راه‌آهن چک 300 میلیونی به مسئولان ورزشگاه شهر قدس داده‌اند که این چک به تاریخ 15 اسفند ماه بوده است. این چک راه‌آهنی‌ها هم وصول نشد تا مشکلات مالی این تیم بیش از پیش نمایان شود.

تمام این اتفاقات در حالیست که مدیرعامل باشگاه راه‌آهن دائم از وضعیت خوب این تیم صحبت می‌کند و در پاسخ به تمامی سوالات با یک جمله روبرو می‌شویم که «در وقت مقرر بهترین تصمیم‌گیری صورت خواهد گرفت» اما شاید خیلی زود دیر شود و وقتی مسئولان به خود بیایند که کار از کار گذشته باشد.

بهروز غلامپور مدیر مجموعه ورزشی شهدای شهر قدس در مورد بدهی راه‌آهنی‌ها به خبرنگار فارس گفت: هر دو چک مسئولان راه‌آهن وصول نشد. آنها 16 بازی در ورزشگاه شهدای شهر قدس برگزار کردند که یک قران هم پرداخت نکردند و حدود 400 میلیون بدهی دارند بعد به زمین صاف ما ایراد می‌گیرند در حالی که این فقط یک بهانه بود که نخواهند پول را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: از زمانی که آقای صادق‌پور مدیرعامل باشگاه شده است تاکنون او را یکبار هم ندیده‌ایم فقط قبل از بازی مقابل پرسپولیس یک بار در ورزشگاه حاضر شد. متاسفانه مسئولان باشگاه راه‌آهن زبان تشکر را بلد نیستند. تنها کسی که از زحمات بچه‌ها تشکر می‌کرد حمید منوچهری سرپرست سابق این تیم و مهدی یکتا بود اما سایر مسئولان هیچ توجهی به این مسئله ندارند و فقط بداخلاقی می‌کنند.

مدیر مجموعه ورزشی شهدای شهر قدس در مورد اینکه آیا حاضر هستند در ادامه لیگ میزبان بازی‌های راه‌آهن باشند یا خیر؟ گفت: طبق صحبت‌هایی که با شهردار و فرماندار داشتیم به این نتیجه رسیدیم که تنها در صورت پرداخت مطالباتشان راه‌آهنی‌ها می‌توانند در ادامه لیگ بازی‌هایشان را در این ورزشگاه برگزار کنند در غیر این صورت باید به دنبال یک زمین دیگر باشند.

وی افزود: راه‌آهنی‌ها نه تنها مطالباتشان به ما را پرداخت نکردند بلکه نسبت به توپ‌جمع‌کن‌ها، یگان ویژه، مسئولان نیروی انتظامی و سایر موارد هم بدقولی کردند. چندین چک صادر شده که هیچ کدام از آنها وصول نشده است. تنها می‌دانم که به خاطر اتفاقاتی که در دیدار مقابل سیاه‌جامگان افتاد و یگان ویژه قصد ترک ورزشگاه به دلیل عدم وصول مطالباتش را داشت، پرداختی‌های این ارگان انجام شده است آن هم نه به صورت کامل بلکه بخشی از آن صورت گرفته است. چندین بار چک آنها برگشت خورد تا سرانجام توانستند آن را پاس کنند.

غلامپور خاطرنشان کرد: هدف ما حمایت از بخش خصوصی است. ما قصد داریم تا از این بخش حمایت کنیم و راه‌آهن هم مستثنی این موضوع نیست چراکه آنها هم توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند اما وقتی خودشان همکاری نمی‌کنند نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. امیدوارم که مسئولان باشگاه هرچه زودتر این مشکلات را برطرف کنند تا در ادامه لیگ هم بتوانیم پذیرای آنها باشیم.

به گزارش فارس، نکته جالب اینجاست که چک های مدیرعاملی در حال برگشت خوردن است که برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال فرم گرفته است و ادعای این را دارد که رئیس این فوتبال شود!

منبع: خبرگزاری فارس

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.