کد خبر: 39291
گزارش اتاق خبر 24 از سخنان معاونت رییس جمهور

خانم مولاوردی، حاشیه بازی و داعیه سازی تا کجا؟

هنوز مدتی از انتشار سخنان معاون رییس جمهور نگذشته بود که این اظهارات عجیب مولاوردی به سرعت به تیتر یک رسانه های ضد انقلاب تبدیل شد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

طی روزهای گذشته خبری از سوی رسانه ها منتشر شد که شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان اظهار داشته است: «روستایی را در سیستان و بلوچستان داریم که تمامی مردان آن روستا اعدام شده‌اند , و بازماندگان آنها امروز قاچاقچی بالقوه هستند.»

هنوز مدتی از انتشار سخنان معاون رییس جمهور نگذشته بود که این اظهارات عجیب مولاوردی به سرعت به تیتر یک رسانه های ضد انقلاب تبدیل شد و آنها با تیتر مشترک " اعدام همه مردان یک روستا در سیستان و بلوچستان" استقبال گرمی از سخنان مولاوری کردند.

 

مولاوردی

 

مولاوردی

 

هرچند که مقامات امنیتی سیستان و بلوچستان از اساس وجود چنین روستایی را در استان تکذیب کردند و حتی خود مولاوردی هم در گفتگو با عصرهامون با اظهار بی اطلاعی از وجود چنین روستای گفت: این سخنان بنده قرار بود رسانه ای نشود اما موج حقوق بشری فرصت طلبان و قلم زدن و مدعی شدن در مورد وضعیت ایران به راه افتاد.

واکنش نمایندگان مجلس

پس از این بود که زهره طبیب زاده، فاطمه آلیا، لاله افتخاری، فاطمه رهبر و حمید رسایی نمایندگان مردم تهران و نیره اخوان نماینده مردم اصفهان در تذکری به رئیس جمهور در لزوم پیگیری اظهارات معاونت زنان ریاست جمهوری در مورد وضعیت خانواده های معدومین و قاچاقچیان در سیستان و بلوچستان تذکر دادند.

اعلام جرم علیه معاون رییس جمهور

مسولین استانی نیز به صورت گسترده به این سخنان واکنش نشان دادند و دادگستری سیستان و بلوچستان علیه معاون رئیس جمهور اعلام جرم کرد.

معاون رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم بااشاره به اظهارات اخیر شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور درامور زنان گفت: متاسفانه ایشان با فرافکنی مشکلات و ناتوانی نهادهای اجرایی در رفع معضلات استان، بخش اعظمی از مشکلات را به قوه قضاییه نسبت داده اند و بیان نموده اند که (ماروستایی را در سیستان و بلوچستان داریم که تمامی مردان آن روستا اعدام شده اند و بازماندگان آنها امروز قاچاقچیان بالقوه هستند.)ادعایی که مصداقی در واقعیت نداشته و بنوعی نشر اکاذیب و افتراء به دستگاه قضایی استان می باشد .

حمیدیان در ادامه به تبیین ماده 698قانون مجازات اسلامی در خصوص نشر اکاذیب پرداخته و افزود :حراست از امنیت ملی و صیانت از عملکرد دستگاه قضا به عنوان آخرین ملجاء احقاق حقوق ملت و تحقق عدالت ، خط قرمز قوه قضاییه محسوب شده و مجموعه ی قضایی در تحقق این هدف با هیچ فرد، گروه یاجریان سیاسی تعارف ندارد.

حمیدیان در پایان گفت: دستگاه قضاء سیستان و بلوچستان نسبت به این سخن معاون رئیس جمهور اعلام جرم و به دادگاه کارکنان دولت شکایت خود را ارسال کرده است .

خانم معاون اگر چنین روستایی در استان دیده اید به ما نشان بدید

همچنین دهیار روستای تمندان شهرستان خاش در خصوص صحبت های شهیندخت ملاوردی معاون ریییس جمهور مبنی بر اینکه" روستاهایی در سیستان و بلوچستان داریم که تمامی مردان آن روستا اعدام شده اند"  اظهار کرد: خانم معاون اگر چنین روستایی در استان دیده اید به ما نشان بدید مردم و مسئولین استان هرگز چنین مکانی را که تمام مردان آن اعدام شده باشند را سراغ ندارند و این ادعا کذب است.

معاون رییس جمهور بجای حاشیه سازی بفکر حل مشکلات بانوان باشند

خان محمدکردی با بیان اینکه خانم ملاوردی که باید مشکلات زنان را پیگیری کنند، گفت: معاون رییس جمهور در امور زنان باید بجای بیان این مسائل و حاشیه سازی بفکر حل مشکلات بانوان باشند که امروزه این مشکلات به معضل و آفت در جامعه تبدیل شده است.

دهیار روستای ترشاب شهرستان خاش نیز در این خصوص گفت: هرگز اینکه چنین روستایی در هیچ یک از نقاط کشور ایران اسلامی وجود داشته باشد، باور نکردنی است مگر اینکه جمعیت آن روستا زیر 2 نفر باشد.

وعده اصلاح قانون برای خروج زنان از کشور

این در حالی است که بیان چنین اظهاراتی پیش تر از این نیز از سوی معاون رییس جمهور مسبوق به سابقه بوده است تا جایی که وی چندی پیش از عزم جدی دولت در مورد اصلاح قانون برای خروج زنان از کشور خبر داده بود که این اظهارات با واکنش گسترده مراجع عظام تقلید مواجه شده بود.

موضوع از این قرار بود که مهدی توتونچی، همسر نیلوفر اردلان به بهانه روز اول مهر و مدرسه رفتن پسرشان به همسرش اجازه خروج از کشور نداد و کاپیتان تیم ملی فوتبال بانوان را از شرکت در اولین دوره مسابقات قهرمانی آسیا محروم کرد اما خانم اردلان نگذاشت مسئله بین خودش و شوهرش تمام شود و از همان روز سراغ رسانه‌ها رفته و در همین رابطه به مصاحبه پرداخت و در ابعاد مختلف از حق خروج زنان از کشور حرف زد؛ اتفاقی که موجب شد معاونت امور زنان ریاست جمهوری هم پی مسئله را گرفته و به قول معروف «به دنبال گرفتن حق از دست رفته زنان» باشد. به همین خاطر حالا معاون امور زنان رئیس‌جمهوری اعلام کرده این معاونت می‌خواهد قانون «اجازه همسر برای خروج از کشور» را اصلاح کند، اما پیش از آن به دنبال استثناها خواهند بود تا زنان نخبه علمی و ورزشی کشور بتوانند به کنفرانس‌ها و میادین بین‌المللی بروند.

مولاوردی تأکید کرده بود «تا زمانی که این قانون اصلاح نشود معاونت امور زنان به دنبال استثناها خواهد گشت تا زنان نخبه ورزشکار و علمی کشور از کنفرانس‌ها و میادین بین‌المللی حذف نشوند…».

معاون امور زنان ریاست جمهوری دنبال این سخنان گفته بود: بیش از یک هزار و ۴۰ ایمیل دریافت کرده که ارسال کنندگان آنها به نبود امکان خروج زنان از کشور بدون اجازه همسر اعتراض کردند و به دنبال آن تاکید کرد: «ماده ۱۸ قانون گذرنامه مصوب سال‌های ۵۲-۱۳۵۱ این حق را از زنان سلب کرده است و زنان و خانواده‌های امروزی تفاوت بسیاری با سال ۱۳۵۲ دارند، به همین دلیل این قانون باید بازنگری شود

حضرت آیت‌الله سبحانی نیز با انتقاد صریح از اظهارات معاون امور زنان رئیس‌جمهور به این سخنان واکنش نشان داد و تصریح کرد: ‌ «این مسائل و این سخنان در شأن جمهوری اسلامی نیست و افرادی باید برای مسئولیت انتخاب شوند که فکر اسلامی داشته باشند

ادعای تبعیض جنسیتی در آزمون های استخدامی

تبعیض جنسیتی در آزمون‌های استخدامی از دیگر موضوعاتی بود که از سوی معاون رییس جمهور مطرح شد و با واکنش های مختلفی همراه شد.

ایستادگی مقابل ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه ها

 ممانعت از حضور زنان برای تماشای مسابقه های والیبال از دیگر موضوعاتی بود که شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده مقابل آن ایستاد.

پرداختن به مسائل جزیی، معاونت رییس جمهور در امور زنان را چنان پیش برد که از عمده ترین مسائل مهم همچون ماده ی 227 برنامه ی پنجم توسعه در خصوص سلامت و امنیت کودکان، ماده ی 230 در خصوص زنان و خانواده، بحث بیمه ی زنان خانه دار و تاکید رهبری بر توجه به خانه داری به عنوان یک شغل، بحث های مربوط به مرخصی های زایمان خانم ها که قرار بود دولت در خصوص آن اقدام هایی را انجام دهد، غافل مانده است و هم اکنون نیز با بیان اظهاراتی که خود از صحت آن اطمینان ندارد، تنها آب به آسیاب دشمنان می ریزد.