کد خبر: 37678

اوج خباثت روباه پیر در برابر ایران

نخست وزیر انگلیس به نقش مهم این کشوردراعمال تحریمها ضد ایران افتخار کرد.
اتاق خبر 24

نخست وزیر انگلیس اذعان کرد:  اعمال تحریمهای موثر علیه ایران و روسیه با عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا ممکن شد و انگلیس رکن اصلی میان اروپا و آمریکا برای اثر گذاری این تحریمها بود.                                              

 دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در اظهاراتی در پارلمان این کشور درباره ایران و توافق هسته ای گفت: وقتی مساله کمک به حل مسائل در جهان باشد، کاری که به امنیت بیشتر مردم کشورمان منجر می شود، توافق بهتر و بزرگتر درباره تغییرات آب و هوایی، به دست آوردن امتیازات بیشتر در حالیکه در داخل اتحادیه اروپا هستیم، حصول اطمینان از تحریمهایی ضد ایران که کار ساز باشد تا آنها برنامه هسته ای خود را رها کنند، آیا ما این کارها را از طریق اتحادیه اروپا و دیگر نهادها انجام می دهیم؟

قطعا همین طور است، اطمینان از اینکه می توانیم در برابر تجاوز روسیه در اوکراین بایستیم، ما رکن اصلی میان اتحادیه اروپا و آمریکا برای موثر شدن این تحریمها بوده ایم. اگر در این مدت ، ما خارج از اتحادیه اروپا بودیم، نمی توانستیم در تصمیم گیریها خیلی تاثیرگذار باشیم، در حالیکه به علت عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا، این ما هستیم که در مسائل میان اروپا و آمریکا تصمیم سازی می کنیم و تصمیمها را جلو می بریم و ما به این طریق کارها را برای مردم خود انجام می دهیم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.