کد خبر: 37076
33 سال پیش در چنین روزی؛

دشمنی تمام قد فرانسه با ایران

وزیر دفاع فرانسه گفت: به هر وسیله ممکن از عراق حمایت خواهیم کرد چرا که پیروزی ایران امنیت ما را به خطر می اندازد.
اتاق خبر 24

رخدادهای 1 اسفند 1361

چکیده

  • آیت الله خامنه ای: امروز زینت واقعی زن ایرانی این است که بتواند نیمی از بار این انقلاب را به دوش بکشد و این در صورتی است که به لحاظ اخلاقی تقوی ، پاکدامنی و حفظ امانت ، ایمان و عصمت ، گذشت و ایثار در راه خدا حق خود را ادا نماید . 

 

  • اسدالله لاجوردی :  دادسرای انقلاب اسلامی موفق شد تشکیلات تارعنکبوتی منافقین و دیگر گروهک های مارکسیست محارب را با درصدی بالا نابود کند.

 

  • رئیس کل بانک مرکزی گفت : از این پس مسافران عازم خارج از کشور تنها می توانند ارزهای مجاز را از طریق سیستم بانکی از دارندان ارز خریداری و انتقال دهند .

 

  • آیت الله واعظ طبسی نماینده امام در خراسان و تولیت آستان قدس رضوی گفت : منافقین تا به حال سه بار تلاش کرده بودند مرا ترور کنند و به آرزویم برسانند .

 

  • وزیر دفاع فرانسه :  به هر وسیله ممکن از عراق حمایت خواهیم کرد چرا که پیروزی ایران امنیت ما را به خطر می اندازد.

 

  • منافقین فرمانده سابق سپاه رودبار را به شهادت رسانده و بر اثر تیراندازی همسر و فرزند شهید نیز مجروح شده اند که هم اکنون در بیمارستان بستری هستند . 

آیت الله خامنه ای : زنان در تحول الهی پس از انقلاب پیشگام بوده اند

خواهران عضو انجمن اسلامی پرستاران ایران و خواهران بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر دیروز با آیت الله خامنه ای رئیس جمهور دیدار کردند . در این دیدار آیت الله خامنه ای اظهار داشتند : امروز زنان جامعه ما مایلند حدود شرعی را رعایت کنند که این خود یکی از افتخارات پیشرفت های حرکت انقلابی زنان مسلمان و متعهد ما است و در چنین شرایطی متشرع زندگی کردن با وجود حرفه پرستاری هم ممکن و هم جایز است.

ایشان با اشاره به تلاش استعمار جهت بی محتوا کردن زنان در جامعه و مصرفی نمودن آنان گفت : با پیروزی انقلاب اسلامی جامعه ما تحولی الهی یافت و زنان در این تحول جزء پیشگامان بودند و امروز زینت واقعی زن ایرانی این است که بتواند نیمی از بار این انقلاب را به دوش بکشد و این در صورتی است که به لحاظ اخلاقی تقوی ، پاکدامنی و حفظ امانت ، ایمان و عصمت ، گذشت و ایثار در راه خدا حق خود را ادا نماید . (1)

تشکیلات تار عنکبوتی منافقین و گروهک های مارکسیست و محارب متلاشی شده است

اسدالله لاجوردی دادستان انقلاب اسلامی مرکز به همراه تنی چند از مسئولین دادسرای انقلاب اسلامی دیروز با آیت الله صانعی دادستان کل کشور ملاقات کرد .

در این دیدار اسدالله لاجوردی گفت : دادسرای انقلاب اسلامی مرکز موفق شد تشکیلات تارعنکبوتی منافقین و دیگر گروهک های مارکسیست محارب را با درصدی بالا نابود کند و تاکنون اعضای نظامی آنان در حد بالایی به وسیله امت حزب الله از بین رفته و برخی نیز با فرار از کشور به دامان اربابان خود پناه برده اند . آیت الله صانعی نیز در این دیدار گفت فرمان هشت ماده ای امام شامل گروهک های محارب نمی شود . (2)

اظهارات جدید رئیس بانک مرکزی درباره خروج ارز از کشور

رئیس کل بانک مرکزی گفت : از این پس مسافران عازم خارج از کشور تنها می توانند ارزهای مجاز را از طریق سیستم بانکی از دارندان ارز خریداری و انتقال دهند . وی با بیان این که ارزهایی که به صورت قاچاق خریداری شود توسط ماموران ضبط خواهد شد اظهار داشت : مسئله مقررات جدید ارزی و مسئله آزادی ورود و خروج مسافران از کشور دو مسئله کاملا متفاوت است که این تصمیم بیش از سه ماه قبل گرفته شده و بد نیست هموطنان عزیز به آن توجه بیشتری کنند .

نوربخش اظهار داشت : طبق ضوابط جدید ارزی دولت ،  به افرادی که درآمد ارزی دارند اجازه داده می شود به جای آن که مانند گذشته ارز خود را فقط به دولت بفروشد بتوانند با ثبت ارز خود در اظهارنامه ارزی ارز را وارد کشور و هنگام خروج از کشور نیز بتوانند همین مقدار ارز را خارج نمایند . (3)

واعظ طبسی : منافقین سه بار تلاش کرده بودند مرا ترور کنند

آیت الله واعظ طبسی نماینده امام در خراسان و تولیت آستان قدس رضوی گفت : منافقین تا به حال سه بار تلاش کرده بودند مرا ترور کنند و به آرزویم برسانند .

وی گفت : سه مرتبه تصمیم گرفته بودند مرا به آن هدف و ایده ای که در آرزوی آن هستیم یعنی شهادت برسانند اولین بار بمبی را در جلدی به عنوان نهج البلاغه کار گذاشته بودند و قرار بود زمانی که ما در جمع پاسداران هستیم به دست بنده برسد و قضیه تمام شود که خدا مکر آنان را نقش بر آب کرد .

وی ادامه داد : بار دوم تصمیم داشتند از مواد منفجره استفاده کنند و دار الزهد مبارکه را منفجر کنند و این بار لحظه ای که این منافق به من نزدیک می شد در فاصله دو قدمی متوجه شدم و این را از الطاف خدا می دانم که مقدر کرده بود چند روزی دیگر توفیق خدمتگزاری در این جهان را داشته باشیم .

واعظ طبسی گفت : در همان آن آن چه که نظرم را جلب می کرد ، خدا بود و من در آن لحظات حساس توجه به الطاف و عنایت خدا داشتم ، در یک ثانیه اگر سیم برق مطابق هدف پیش بینی شده با بنده اصطکاک پیدا می کرد ، که آتش آن اصطکاک را هم برخی دیده بودند مسئله تمام بود و ما راحت می شدیم و من احساس می کنم هیچ انگیزه ای به یاری خدا به جز خدمت به اسلام و مسلمین نداریم . (4)

وزیر دفاع فرانسه : به هر وسیله ممکن از صدام دفاع می کنیم

وزیر دفاع فرانسه گفت « به هر وسیله ممکن از عراق حمایت خواهیم کرد چرا که پیروزی ایران امنیت ما را به خطر می اندازد » المجه چاپ لندن در آخرین شماره خود به نقل از یک منبع نظامی فرانسه فاش ساخت اغلب سلاح هایی که هم اکنون از طریق کشور فرانسه برای عراق ارسال می شود از انبارهای ارتش این کشور تامین می گردد و این به دلیل آن است که کارخانجات اسلحه سازی فرانسه به دلیل محدودیت ظرفیت تولید دیگر قادر به تامین فوری کلیه نیازهای تسلیحاتی عراق نیستند.

در ادامه این گزارش آمده است : هنگامی که وزیر دفاع فرانسه چندی پیش با اعتراض چند تن از مخالفان نسبت به این اقدام استثنایی مواجه شد چنین پاسخ داد که فرانسه باید به هر وسیله ممکن از عراق و رژیم بعث این کشور حمایت کند زیرا پیروزی ایران در این جنگ امنیت ملی فرانسه را با خطر مواجه می سازد . (5)

منافقین فرمانده سابق سپاه رودبار را به شهادت رساندند

منافقین فرمانده سابق سپاه رودبار را به شهادت رسانده و بر اثر تیراندازی همسر و فرزند شهید نیز مجروح شده اند که هم اکنون در بیمارستان بستری هستند . (6)

پی نوشت:

1-کیهان ، 1 اسفند 1361 ، صفحه 3

2- اطلاعات ، 1 اسفند 1361 ، صفحه 3

3- جمهوری اسلامی  ، 1 اسفند 1361 ، صفحه 9

4- اطلاعات ، 1 اسفند 1361 ، صفحه 4

5- اطلاعات ، 1 اسفند 1361 ، صفحه 16

6- اطلاعات ، 1 اسفند 1361 ، صفحه 13

منبع: خبرگزاری فارس