کد خبر: 36583

افزایش بهای نفت در بازار لندن

قیمت نفت در بازار لندن روز دوشنبه به رغم کاهش واردات نفت خام چین و ژاپن و افزایش بهای نفت خام در آمریکا افزایش یافت.
اتاق خبر 24

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در ماه مارس (اسفند - فروردین) در این بازار با 57 سنت افزایش نسبت به جمعه گذشته (23 بهمن)، به 33 دلار و یک سنت در هر بشکه رسید.

قیمت نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه مارس آینده در بازار لندن با 36 سنت افزایش نسبت به جمعه گذشته به 33 دلار و 72 سنت در هر بشکه رسید.

فواد رزاق زاده، تحلیگر اقتصادی بازار انمرژی لندن امروز در گفت وگو با فرانس پرس، اعلام کرد که اگر چه داده های اقتصادی کشورهای چین و ژاپن طی روزهای اخیر کاهش یافته است اما قیمت نفت در باراز لندن برخلاف بازار جهانی انرژی در نیویورک با این افزایش نسبی روبرو بوده است.

بر اساس آمار اعلام شده دولت چین، واردات نفت این کشور در ماه ژانویه 2016(11 دی تا 11 بهمن) تقریبا 20 درصد نسبت به ماه پیش از آن (دسامبر 2015) کاهش یافته است.

حتی باراز بورس ژاپن (دومین بورس آسیا و سومین بورس جهان) نیز همچون بازار بورس شانگهای (دومین بورس دنیا و اولین بورس آسیا) و نیز بازار بورس هنگ کنگ (چهارمین بورس آسیا و پنجمین بورس جهان) امروز با کاهشی نزدیک هفت درصد روبرو بوده اند.
ایرنا همچنین امروز به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا اعلام کرد که همزمان با صادرات نخستین محموله نفت ایران به اروپا پس از لغو تحریم های بین المللی علیه تهران و نیز کاهش واردات نفت خام چین، قیمت نفت در بازار نیویورک بار دیگر کاهش یافت و به کمتر از 30 دلار در هر بشکه رسید.

براساس این گزارش، برخلاف بورس انرژی لندن، قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در ماه مارس 2016 (اسفند-فروردین) در ساعت 12:17 روز دوشنبه به وقت هنگ کنگ در بازار نیویورک با 49 سنت کاهش نسبت به جمعه گذشته (23 بهمن)، به 28 دلار و 95 سنت در بشکه رسید.

قیمت نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه آوریل 2016 (فروردین-اردیبهشت) نیز در ساعت یاد شده در بازار لندن با 69 سنت کاهش نسبت به جمعه گذشته به 32 دلار و 67 سنت در هر بشکه رسید.

منبع: میزان

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.