کد خبر: 33562
اسپوتنیک خبر داد؛

خیز سنا برای تمدید 10 ساله قانون تحریم‌های ایران

کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا به زودی درباره تمدید 10 ساله قانون تحریم‌های ایران که در پایان سال 2016 منقضی می‌شود رأی‌گیری خواهد کرد.  
اتاق خبر 24

یکی از نمایندگان ارشد مجلس سنای آمریکا تمدید 10 ساله قانون تحریم‌های ایران را از جمله اقداماتی دانسته که این مجلس درباره آن رأی‌گیری خواهد کرد. 

خبرگزاری اسپوتینک روسیه گزارش داده باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفته این کمیته برای مقابله با برنامه موشکی ایران گزینه‌های متعددی را مد نظر خواهد داشت. 

مطابق این گزارش او گفت: «تمدید قانون تحریم ایران، یکی از این گزینه‌ها است و من فکر می‌کنم که این از سنا عبور خواهد کرد.»

قانون تحریم‌های ایران که در سال 1996 تصویب شده، در سال 2016 منقضی می‌شود. نمایندگان کنگره آمریکا طرحی برای تمدید ده ساله آن معرفی کرده‌اند. 

کورکر، به گفته اسپوتنیک، همچنین گفته کمیته روابط خارجی مجلس سنا، «در حال بررسی یک حوزه دیگر» برای اقدام علیه ایران هستند.

این نماینده کنگره، اشاره‌ای به جزئیات بیشتر نکرده، اما خبرگزاری فارس، پیشتر از طرح‌های کنگره آمریکا برای تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داده بود.

منبع: خبرگزاری فارس