کد خبر: 33403
وزش باد شدید در برخی مناطق کشور

بارش باران و برف در 12 استان/یخ زدگی باند فرودگاه تبریز موجب لغو پرواز‌ها شد

با ادامه فعالیت سامانه بارشی طی امروز در ارتفاعات استان تهران بارش برف و مه گرفتگی و کاهش محسوس دما پیش بینی می‌شود.
اتاق خبر 24

سازمان هواشناسی امروز برای استان‌های اردبیل، ارتفاعات البرز در زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان؛ بارش برف و استان های آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران و برف پیش بینی کرده است.

همچنین سازمان هوا‌شناسی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها بدلیل بارش باران و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی بدلیل بارش برف و مه گرفتگی به شرح زیر پیش بینی می‌شود:

چهارشنبه ۷ بهمن، بارش برف در اردبیل، ارتفاعات البرز در زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان؛ بارش باران و برف در آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی.

همچنین طی دو روز آینده در سیستان و بلوچستان و کرمان وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. وزش باد امروز و فردا به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب از شدت بیشتری برخوردار بوده و انتظار می‌رود با گرد و خاک نیز همراه باشد. از اینرو توصیه می‌شود جهت کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود.

بارش برف و کولاک طی دو روز آینده/احتمال اختلال در جاده‌های کوهستانی استان تهران

 اداره کل هوا‌شناسی استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای از احتمال اختلال در تردد خودرو‌ها در مسیر جاده‌های کوهستانی استان به دلیل مه گرفتگی و بارش برف خبر داد.

اداره کل هوا‌شناسی استان تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی طی امروز در ارتفاعات استان تهران بارش برف و مه گرفتگی و کاهش محسوس دما که تا پایان هفته ماندگار است، پیش بینی می‌شود.

به گفته رئیس اداره پیش بینی و پیش آگاهی‌های جوی هوا‌شناسی استان تهران، بر اساس بررسی و تحلیل اطلاعات و نقشه‌های پیش یابی هوا‌شناسی امروز با نفوذ جریان‌های شمالی و فعالیت سامانه بارشی در برخی ساعات در شهرهای شمالی استان بارش باران و برف خواهیم داشت.

همچنین محمد مهدی عشقی به کاهش نسبی دما در سه روز آینده اشاره کرد.

هم اکنون (ساعت ۵: ۳۸صبح چهارشنبه) دمای هوای تهران ۳ درجه بالای صفر است و تبریز ۸درجه و کردستان ۱۰ زیر صفر را تجربه می‌کند.

یخ زدگی باند فرودگاه تبریز موجب لغو پرواز‌ها شد

 مدیر کل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی از لغو پروازهای ورودی و خروجی سه شنبه شب فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز به علت یخ زدگی باند خبرداد.

منبع: میزان