کد خبر: 33239
هواشناسی؛

هوا سرد می‌شود/افزایش بارش‌ها در 6 استان

بارش‌ها امروز در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شدت می‌یابد.
اتاق خبر 24

احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان با اشاره به فعالیت سامانه بارشی طی امروز گفت: امروز بارش‌ها در سواحل دریای خزر، شمال غرب، غرب، ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت و دریای خزر مواج خواهد بود و هوای سرد نیمه غربی و نیمه شمالی کشور را فرا می‌گیرد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه فردا فعالیت سامانه در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، شمال غرب، غرب، دامنه‌های مرکزی زاگرس همچنان ادامه دارد، افزود: در بعدازظهر با کاهش فعالیت این سامانه و فعال شدن شاخه جنوبی آن، در دامنه‌های جنوبی زاگرس، برخی مناطق جنوب، شرق و جنوب شرق ابرناکی، بارش باران و وزش باد گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، شدت بارش امروز در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شدت خواهد داشت و شدت بارش فردا در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران، گلستان و خراسان شمالی و لرستان خواهد بود.

وی در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران اظهار کرد: آسمان تهران امروز نیمه ابری تا ابری، در پاره‌ای نقاط بارش باران، در ارتفاعات بارش برف، گاهی وزش باد و فردا، نیمه ابری، در پاره‌ای نقاط افزایش ابر و بارش باران، در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

منبع: میزان