کد خبر: 30057
آیا کنفدراسیون آسیا تسلیم فشار عرب‌ها می‌شود؟

یک منبع آگاه: احتمالا بازی‌ها در کشوری بی‌طرف برگزار شود

 کنفدراسیون فوتبال آسیا به جوسازی و حاشیه‌سازی تیم‌های عربستانی واکنش نشان داد و اعلام کرد که به زودی نتیجه نهایی تحقیقات خود را اعلام خواهد کرد.
اتاق خبر 24

به نقل از روزنامه الحیاة، جوسازی و جنجال سازی تیم‌های عربستانی علیه باشگاه‌های ایرانی هم‌چنان ادامه دارد.

نمایندگان فوتبال عربستان در لیگ قهرمانان آسیا در اقدامی غیرقانونی و به دور از منطق اعلام کردند که حاضر نیستند برای رویارویی با نمایندگان ایران وارد کشورمان شوند و از کنفدارسیون فوتبال آسیا خواستند تا بازی‌های رودرو در کشوری بی طرف برگزار شود.

باشگاه های عربستانی اعلام کرده‌اند که به کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست داده‌اند که موضوع بازی نکردن نمایندگان این کشور در ایران و انتخاب یک کشور بی طرف برای رویارویی بین نمایندگان دو کشور را با جدیت مورد بررسی قرار دهند و حتی بعضی از رسانه‌های سعودی هم تاکید کردند که در صورت موافقت نکردن AFC با درخواست آنها احتمال کناره‌گیری از لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد که البته این بسیار بعید به نظر می رسد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا که تنش بین دو کشور ایران و عربستان را به وضوح مشاهده می‌کند خیلی سریع واکنش نشان داد و جواب خود را به جوسازی و حاشیه سازی باشگاه های عربستانی داد. در بیانیه‌ای که کنفدراسیون فوتبال آسیا منتشر کرده آمده است: «کنفدراسیون فوتبال آسیا وضعیت سیاسی ایران و عربستان را دنبال می‌کند و از تاثیرات تنش بین دو کشور روی دیدارهای پیش رو به خوبی آگاه است. کمیته‌های را مسئول بررسی شرایط موجود کرده‌ایم و هر تصمیم‌گیری را بر اساس گزارش های نهایی که این کمیته‌ها به ما ارائه می‌دهند، اعلام خواهیم کرد».

این درحالی است که یکی از منابع نزدیک به کنفدراسیون فوتبال آسیا در گفت و گویی که با خبرگزاری DPA آلمان داشت احتمال برگزاری دیدار نمایندگان عربستان با ایران در یک کشور بی طرف را وارد دانست.

این منبع که نخواست نامش فاش شود، گفت: کمیته های را تشکیل داده‌اند و همه چیز براساس گزارش‌های آنهاست. با توجه به شرایطی که بین دو کشور وجود دارد به زودی نتیجه نهایی را اعلام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای AFC سلامت بازیکنان و امنیت در جایگاه اول قرار دارد و این احتمال هست که بازی‌ها در یک کشور بی طرف برگزار شود.

در قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا که چند هفته پیش برگزار شد، الهلال با تراکتورسازی تبریز همگروه است، النصر عربستان با ذوب‌آهن، فولاد به احتمال خیلی زیاد با الاتحاد و الأهلی هم در صورت برنده شدن نفت برابر الجیش با این تیم ایرانی همگروه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا