کد خبر: 29371
رئیس کلیسای شرق آشور ارومیه:

حضور رهبر انقلاب در منزل خانواده شهید "روبرت لازار" نقطه عطف مسیحیت در ایران بود

رئیس کلیسای شرق آشور ارومیه گفت: حضور و سخنان مقام معظم رهبری در منزل شهید آشوری "روبرت لازار" در تهران نقطه عطف مسیحیت در ایران بوده وگامی بزرگ برای نزدیکی اقوام و ادیان به شمار می رود.
اتاق خبر 24

 داریانوش عزیزیان امروز در مراسم جشن هفته وحدت که به میزبانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع درستی و گردشگری ارومیه برگزار شده بود با اشاره به اینکه ایران اسلامی کشوری است که تمام ادیان و مذهب با نهایت امنیت و آرامش در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند اظهار داشت: حضرت محمد(ص) و حضرت عیسی(ع) که از پیامبران اولوالعظم هستند در مشرق زمین متولد شدند، به همین دلیل نیز مشرق، زمین خدا بوده و برکات بسیاری بر آن نازل می‌شود.

وی افزود: متاسفانه نقطه عطف‌هایی که در این سرزمین وجود دارد به دلیل زیاده‌خواهی‌های برخی افراد سودجو به نقطه ضعف تبدیل شده و در حالی که خداوند خواستار جاری و ساری شدن صلح بوده حال آن که در بسیاری از مناطق صلح و هم‌زیستی مسالمت آمیز تبدیل به جنگ شده است.

عزیزیان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب تبیین کننده صلح و دوستی است تصریح کرد: امیدوار هستیم که با رهنمودهای مقام معظم رهبری به سرمنزل مقصود که زندگی مسالمت‌آمیز و دوستانه در کنار یکدیگر است برسیم.

وی گفت: حضور و سخنان مقام معظم رهبری در منزل شهید آشوری "روبرت لازار" در تهران نقطه عطف مسیحیت در ایران بوده وگامی بزرگ برای نزدیکی اقوام و ادیان به شمار می رود.

عزیزیان بیان کرد: وی با خوردن و آشامیدن در منزل این شهید گرامی به همگان نشان دادند که انسان‌ها هیچ تفاوتی با یکدیگر نداشته و تنها برتری آنان در تقوا و ایمانشان بوده که این حضور نقطه‌ای زرین و طلایی برای مسیحیان است.

رئیس کلیسای شرق آشور ارومیه ضمن تبریک هفته وحدت افزود: لازم است که ادیان الهی و توحیدی در کنار یکدیگر زندگی خوبی داشته و با مهر و عطوفت با یکدیگر رفتار کنند.

وی تصریح کرد: هر یک از ادیان و مذاهب به اندازه ظرفیت خود در حال حرکت به سوی خداوند متعال هستند و آنچه می‌تواند این اقوام را زیر یک چتر واحد نگاه دارد محبت است که اگر در بین افراد ایجاد شود هیچ فردی خود را از دیگران برتر نمی‌داند.

منبع: میزان