کد خبر: 28684

افزایش قیمت نفت و طلا

در حالی که تجار خود را برای یک هفته با نقدینگی پایین در بازار آماده می کردند، قیمت نفت دیروز ابتدا به بالای 38 دلار رسید، اما سپس عقب نشینی کرد و همچنان در نزدیکی پایین ترین رقم 11 سال اخیر باقی ماند. قیمت طلا نیز شاهد افزایش بود.  
اتاق خبر 24

کاهش حجم ذخایر نفت خام آمریکا، کاهش فعالیت های حفاری و لغو ممنوعیت صادرات نفت این کشور به نفع نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا تمام شد و موجب شد که قیمت نفت خام آمریکا برای اولین بار در حدود یک سال گذشته موقتا از نفت برنت پیشی بگیرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت، در پایان معاملات روز پنجشنبه با 53 سنت افزایش به 37 دلار و 89 سنت رسید. قیمت نفت برنت در روز سه شنبه به رقم 35 دلار و 98 سنت رسید که پایین ترین رقم 11 سال اخیر محسوب می شد.

قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز 60 سنت افزایش یافت و به 38 دلار و 10 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا در این هفته بیش از 8 درصد افزایش داشت.

عوامل فنی نظیر لغو ممنوعیت صادرات نفت آمریکا موجب حمایت از قیمت نفت خام این کشور شده است.

در بازار طلا، پس از 2 روز کاهش، قیمت فلز زرد در معاملات روز قبل از کریسمس به دلیل کاهش ارزش دلار و ترمیم قیمت نفت شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از کاهش 0.7 درصدی در 2 جلسه گذشته، دیروز 0.3 درصد افزایش داشت و به 1073 دلار و 60 سنت رسید.

بسیاری از مراکز مالی نقاط مختلف جهان روز جمعه به دلیل جشن کریسمس تعطیل هستند. برخی تا روز دوشنبه همچنان تعطیل خواهند ماند.

شاخص دلار، که معیار سنجش ارزش دلار در برابر سبد ارزهای جهانی است، روز پنجشنبه برای چهارمین جلسه در 5 جلسه اخیر کاهش یافت که ناشی از انتشار آمارهای پر فراز و نشیب اخیر از اقتصاد آمریکا بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.