کد خبر: 25998

نجف و کربلا بارانی می‌شوند

سازمان هواشناسیِ وزش باد شدید و کاهش محسوس دما تا حدود ۱۰ درجه سیلیسیوس برای شهرهای زیارتی جنوب عراق و کاهش بیش از ۱۵ درجه ای دما برای نیمه شمالی کشورمان از جمعه تا یکشنبه هفته آتی‌ پیش‌بینی‌ کرد.
اتاق خبر 24

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، سازمان هواشناسی‌ اعلام کرد: در شهرهای زیارتی جنوب عراق وزش باد شدید و کاهش محسوس دما (حدود 10 درجه سلسیوس) پیش‌بینی می‌شود؛ همچنین به تدریج با گذر این سامانه کاهش محسوس و قابل توجه دما در نیمه شمالی کشور از جمعه تا یکشنبه هفته آتی پیش‌ بینی می‌شود که در شمال، شمال شرق و شمال‌غرب کشور دمای کمینه به زیر صفر درجه سلسیوس خواهد رسید و برخی نقاط در شمال شرق کشور در این مدت بیش از 15 درجه افت دما خواهد داشت.

بنابراین گزارش امروز بارش باران و برف در ارتفاعات در غرب آذربایجان غربی، غرب کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان و شمال خوزستان که در ایلام و لرستان و شمال خوزستان گاهی با رگبار و رعدوبرق و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و در برخی نقاط بارش تگرگ وجود دارد و در جاده‌های کوهستانی اختلال در تردد جاده ای به سبب بارش برف و لغزندگی پیش بینی می‌شود.

امروز سه شنبه جنوب عراق و شهرهای مقدس نجف و کربلا با وزش باد و در برخی نقاط گردوخاک و از اواخر وقت گاهی بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی کشور برای روز چهارشنبه 11 آذر ‌پیش‌بینی کرد استان‌های شمال‌غرب کشور (آذر‌بایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، اردبیل و زنجان ) با بارش پراکنده باران و در ارتفاعات بارش خفیف برف در برخی نقاط با اختلال در تردد جاده‌ای، استان‌های جنوب غرب و غرب کشور (ایلام، جنوب کرمانشاه، شمال خوزستان، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد‌) با بارش باران و در ارتفاعات با بارش برف که در ایلام و لرستان و شمال خوزستان گاهی با رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ و آبگرفتگی معابر عمومی وجود دارد.

همچنین در روز چهارشنبه شهرهای جنوبی عراق (نجف و کربلا‌) با بارش پراکنده و گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی در اخطاریه خود آورده است: در روز پنجشنبه 12/9/94 بارش باران در استان‌های کهگیلویه و بویر احمد‌، چهارمحال بختیاری ، شمال خوزستان و در ارتفاعات زاگرس بارش برف، در شمال و ارتفاعات البرز و شمال‌غرب کشور با فعالیت شاخه شمالی موج‌، بارش برف و در استان‌های واقع در غرب کشور بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اخطاریه خود توصیه کرد با توجه به وضعیت جوی پیش بینی شده اقدام لازم برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی، توسط هموطنان‌ و سازمان‌ها و ارگان‌های مسئول به عمل آید.

احتیاط لازم و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در جاده‌های کوهستانی مناطق یاد شده،‌انجام پیش‌گیری‌های لازم در مناطق جنوب‌غرب کشور و در مناطقی که احتمال آبگرفتگی معابر وجود دارد و عدم تردد در مناطق کوهستانی جنوب‌غرب به خاطر احتمال رعدوبرق و احتیاط لازم برای جلوگیری از خسارت در مناطق جنوب‌غرب کشور به سبب بارش تگرگ از توصیه‌های دیگر سازمان هواشناسی کشور است.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.