کد خبر: 25308

هدیه پوتین به روحانی چه بود؟

در روزهای اخیر در فضای مجازی این اخبر منعکس شده که پوتین در سفر اخیرش به تهران به روحانی هدیه‌ای اهدا کرده است.
اتاق خبر 24

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دوشنبه (2 آذر) برای شرکت در سومین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز(GECF) به تهران سفر کرد.

 
پوتین پس از ورود به فرودگاه مهرآباد در اقدامی بی سابقه مستقیم به سمت خیابان فلسطین تهران رفت و با آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری دیدار کرد. رئیس جمهور روسیه در حاشیۀ این دیدار یکی از قدیمی‌ترین نسخه‌های خطی قرآن کریم را به ایشان اهدا کرد.
 
این کار پوتین مهرماه سال گذشته نیز تکرار شده بود، اما اینبار رئیس جمهور روسیه به روحانی رئیس جمهور کشورمان هدیه داد؛ هدیه‌ای معنی‌دار که بازتاب و تحلیل و تفسیرهای مختلفی را درپی داشت.
 
آن زمان، چهار دیدار دو رئیس جمهور طی یکسال، نشان از شتابی داشت که دو کشور بزرگ و همسایه برای توسعه روابط آغاز کرده بودند.
 
در پایان این دیدار بود که رئیس جمهور روسیه سپر رزمی یکی از سربازان شاه عباس اول (قرن هفدهم) را به رئیس جمهور ایران هدیه داد. پوتین آخرین جمله ای که با لبخند به روحانی گفت، این بود: «ظاهرا این سپر بدست حریف افتاده، اما ایران برنده آن نبرد بود.»
 
عده از کارشناسان و تحلیلگران داخلی هدیه «سپر» از جانب پوتین به روحانی، آنهم در اوج مذاکرات هسته ای را دعوت تلویحی پوتین به ایستادگی و مقاومت بیشتر تیم مذاکره کننده ایران، در برابر خواسته های غرب تعبیر و تفسیر کردند.
 
طی روزهای اخیر در فضای مجازی این اخبر منعکس شده بوده که هدیه پوتین به روحانی در سفر اخیر وی به تهران اهدا شده بود.
منبع: باشگاه خبرنگاران

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.