کد خبر: 24191

دولت دلار ارزان وارد بازار کرد

 در حالی دبیرکل کانون صرافان از اختصاص 5 هزار دلار 10 تا 15 تومان ارزان‌تر از قیمت بازار به 421 صرافی مجار خبر داده که ورود 21 میلیون دلار ارز به بازار تاحدی قیمت‌‌ها را کاهش داده است.
اتاق خبر 24

امیر بیت لفته دبیرکل کانون صرافان با بیان اینکه بانکهای ملی، پارسیان، ملت، سینا و صادرات از دیروز برای تعدیل قیمت‌ها دلار به بازار تزریق کردند، افزود: براین اساس ۵۰ هزار دلار با قیمت حدود ۱۰ تا ۱۵ تومان زیر قیمت واقعی بازار در اختیار صرافان مجاز قرار داده می‌شود تا بدین طریق از افزایش قیمت جلوگیری شود.

وی گفت: صرافان هم باید ارز را از طریق سیستم سنا و فاکتور بفروشند.

بیت لفته افزود: ۴۲۱ صرافی مجاز که تحت نظارت بانک مرکزی مجاز به فعالیت هستند مشخص شده‌اند و اماکن نیروی انتظامی موظف به تعطیلی صرافیهای غیر مجاز و برخورد با دلالان ارز در بازار و خیابان است.

وی گفت: قیمت ارز کاهش یافته است، و قطعاً این قیمت پایدار نخواهد بود و دلایل افزایش نرخ ارز نبود تعادل در عرضه و تقاضا است.

بیت لفته افزود: سفر زائران به عراق، اتفاقات منطقه و ارائه تسهیلات برای خرید خودرو و غیره هم در افزایش قیمت ارز تاثیر داشته است.

وی گفت: از طرفی افراد وقتی حس می‌کنند قیمت کالایی می‌خواهد افزایش یابد، سرمایه و نقدینگی خود را به آن سمت و کالایی که متقاضیانش افزایش می‌یابد، می‌برند و عرضه آن دچار کاهش می‌شود و قیمت به صورت غیر واقعی و مقطعی افزایش می‌یابد.

قیمت دلار که اوایل هفته جاری تا مرز ۳۶۰۰ تومان هم پیش رفته بود، دیروز به مرز ۳۵۵۵ تومان کاهش یافت.

منبع: خبرگزاری تسنیم