کد خبر: 22505
آیت الله آملی لاریجانی :

کشور ما با تدبیر مقام معظم رهبری ایستادگی کرد و نگذاشت جبهه مقاومت شکست بخورد /سوریه فقط سوریه نیست بلکه مرزهای ایران هم است

جاذبه ایران فقط قدرت نظامی، سیاسی و علمی نیست شاید کشورهای دیگر این ویژگی را داشته باشند اما چیزی که این نظام را خاص کرده این است که اعتقاد به مردمسالاری دینی در این نظام وجود دارد و مردم را به صحنه عمل کشانده است که در چارچوب عقلانیت دینی است.
اتاق خبر 24

آیت الله صادق آملی لاریجانی در ابتدای دومین روز از سفر سه روزه خود به استان مازندران که به منظور بررسی مشکلات قضایی این استان صورت گرفت،  با علما، روحانیون و ائمه جماعات استان مازندران دیدار کرد.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: ما روحانیون وظایف متعددی داریم که برخی از آن ها ذات کارمان است و امروز دیانت در جهان بازگشت عجیبی دارد. لیبرال دموکرات ها تلاش کردند دین را از ساحت اجتماعی بشر خارج کنند اما نتوانستند و نظریه پردازان اکنون کتاب های زیادی نوشته اند که اذعان دارد که دین در حال بازگشت به زندگی بشر است.

وی با بیان اینکه انقلاب پدیده ای نو در جهان کنونی است، اضافه کرد: امام راحل انقلابی را معماری کردند که یک زمزمه ای برای کشورهای منطقه و استکبار جهانی بود که نه فقط به لحاظ عملی با قدرت، ظهور پیدا کرد بلکه از لحاظ اعتقادی نیز اینگونه بود .

رئیس قوه قضائیه افزود: جاذبه ایران فقط قدرت نظامی، سیاسی و علمی نیست شاید کشورهای دیگر این ویژگی را داشته باشند اما چیزی که این نظام را خاص کرده این است که اعتقاد به مردمسالاری دینی در این نظام وجود دارد و مردم را به صحنه عمل کشانده است که در چارچوب عقلانیت دینی است.

وی با بیان اینکه استکبار با تمام قوا برای از بین بردن نظام تلاش کرده است، گفت: دشمن در این راستا تشدید تحریم‎ها، کمک به منافقان و تحریک قومیت ها را در دستور کار خود قرار داد و در جریان سال 88 تمام غربی‌ها به میدان آمدند و فتنه گران را حمایت کردند و فکر کردند انقلاب مخملی در این نظام موثر است.

بمباران ذهن مردم با شبهه افکنی

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه با هشدار نسبت به بمباران ذهن مردم با شبهه افکنی از سوی روشنفکران ادامه داد: برخی روشنفکران در کشور با ترجمه مطالب غربی شبهاتی را مطرح می کنند که ذهن مخاطبان را بمباران می کند. ما بر این اساس نمی توانیم جوانان را بدون اغنا رها کنیم و اگر فردی را از شبهات رها کنیم آن را احیا کرده ایم.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر استفاده از تجهیزات جدید در امور مختلف افزود: فیلمی که محصول کشور کره، غرب و دیگر کشورهاست با خودش فرهنگ های خاص را وارد کشور می کند بنابراین چرا ما با این فرهنگ غنی چنین کاری را انجام ندهیم.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران از همه طرف مورد هجمه قرار دارد، گفت:  بمباران فکری علیه نظام در حال انجام است و کشور ما با تدبیر مقام معظم رهبری ایستادگی کرد و نگذاشت جبهه مقاومت شکست بخورد؛ در موضوع سوریه شما دیدید که همه تلاش داشتند سوریه و جبهه مقاومت را شکست بدهند اما مقام معظم رهبری گفتند که اگر سوریه شکست بخورد تنها سوریه شکست نخورده بلکه امنیت داخل کشور منوط بر پیروزی سوریه است.
 
آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه سوریه فقط سوریه نیست بلکه مرزهای ایران هم است، تصریح کرد: امروز آمریکا بعد از چند سال متوجه شده است که ایران نقش تاثیرگذاری در منطقه دارد و باید حضورش جدی گرفته شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران نعمت بزرگی است و روحانیون باید در اصلاح کار خودشان بکوشند.

منبع: میزان