کد خبر: 22090

بارش برف شدید در گردنه حیران

فرمانده پلیس راه گیلان از بارش برف شدید در گردنه حیران و محور اسالم به خلخال خبر داد.
اتاق خبر 24

مهیار رستگار در رشت شرایط جاده‌های گیلان در هوای بارانی و برف را خاص خواند و اظهار کرد: اکنون گردنه حیران با بارش برف همراه است و رانندگان از سفر غیر ضروری در این محور خودداری کنند.

وی افزود: کسانی که سفر آنها از گردنه حیران آستارا به اردبیل ضروری است بدون زنجیر چرخ تردد در این مسیر امکانپذیر نیست و باید حتماً زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

فرمانده پلیس راه گیلان با تأکید بر اینکه تردد در محورهای کوهستانی گیلان با زنجیر چرخ انجام می‌شود، تصریح کرد: از ساعتی پیش بارش برف در محور اسالم به خلخال و پونل به خلخال آغاز شده و رانندگان شرایط ایمنی را رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه دیگر راه‌های گیلان به دلیل بارش شدید باران سطح بسیار لغزنده‌ای دارند، افزود: با توجه به اینکه روشنایی هوا تحت تاثیر شرایط جوی قرار دارد بنابراین استفاده از چراغ کوچک خودرو برای جلوگیری از تصادفات مهم امری ضروری است.

فرمانده پلیس راه گیلان جلوگیری از سبقت‌های نابجا را مورد تأکید رانندگان قرار دارد و یادآور شد: رانندگان در شرایط خاص جوی با صبر و پرهیز از شتاب رانندگی کنند.

وی با تصریح بر اینکه توجه به سرعت مطمئنه می‌تواند به رانندگان در رانندگی ایمن کمک کند، خاطرنشان کرد: در جاده‌های کوهستانی و فرعی استان رعایت مقررات بسیار ضرورت دارد.

رستگار شماره‌های 110، 120 و 141 راه و شهرسازی را برای اطلاع وضعیت جاده‌های گیلان اعلام کرد و متذکر شد: رانندگان برای اطلاع از وضعیت جاده‌های استان قبل از حرکت می‌توانند از طریق این شماره‌ها اطلاع حاصل کنند.

منبع: خبرگزاری فارس