کد خبر: 21782
دانشنامه/

موسی احمدی کیست؟

موسی احمدی در  اول فروردین ۱۳۴۱ در خانواده مذهبی در شهر بنک به دنیا آمد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

 موسی احمدی در  اول فروردین ۱۳۴۱ در خانواده مذهبی در شهر بنک به دنیا آمد.

 

موسی احمدی

 

تحصیلات ابتدایی وراهنمایی را در شهر بنک و کنگان در سال ۵۴ به پایان رسانید به لحاظ علاقمندی به تحصیل علوم دینی و کسوت روحانیت از سال ۵۴ رهسپار شیراز گردید . پس از گذراندن دوره مقدماتی حوزوی جهت ادامه تحصیل در سال ۵۶ به شهر مقدس قم مهاجرت نمودند، همزمان با شکل گیری انقلاب اسلامی از فعالان نیروهای انقلابی در کنار روحانیت و مردم علیه رژیم پهلوی نقش بسزایی ایفا نمود که در این خصوص بارها مورد تعقیب ساواک رژیم ستمشاهی قرار گرفت.

در سال ۵۸ مجددا به شیراز مهاجرت نمود و تا سال ۶۴ در حوزه علمیه شیراز به تحصیل و تدریس اشتغال داشت و در مسجد شوشتری نیز با اقامه نماز جماعت و وعظ و خطابه انجام وظیفه می نمود.

همزمان با شروع جنگ تحمیلی در دوران هشت سال دفاع مقدس به مدت ۹ ماه در کنار رزمندگان اسلام از جمله شرکت در

عملیات بیت المقدس که منجر به آزادی خرمشهر گردید و افتخار دفاع از مرزهای ایران اسلامی از روزهای تاریخی و شیرین دوران زندگی ایشان بود.

 

موسی احمدی

 

در ایام ماههای محرم و صفر افتخار روضه خوانی اباعبدالله الحسین (ع) را داشته و در نهاد های مردمی از جمله سپاه ، بسیج و جهاد به تدریس معارف و اخلاق فعالیت می نمودند.

در سال ۷۴ در قوه قضائیه استخدام شده و از سال ۷۵ در شهرستان دلیجان و سالهای ۷۶ الی ۸۳ در شهرستان فیروزآباد علاوه بر اشتغال به کار قضایی مسئولیت دادرسی دادگاه انقلاب تا ریاست دادگستری را به عهده داشت.

وی موفق شد تحصیلات خود را در سطح کارشناسی ارشد رشته حقوق در دانشگاه اراک با معدل 35/18 به پایان برساند.

در سال ۸۳ ریاست دادگستری شهرستان مرودشت را بر عهده داشت و علاوه بر فعالیت های قضایی در دانشکده تحصیلات تکمیلی فارس در مقطع کارشناسی ارشد تدریس و همزمان در دانشگاه مشهد در مقطع دکترا تحصیل نمودو با معدل 70/18 موفق به اخذ دکترای تخصصی در رشته فقه و مبانی حقوق گردید و پایان نامه وی به عنوان پایان نامه برتر شناخته شد.

از دیگر مسئولیت های وی، امامت جمعه موقت مرودشت، مستشار دادگاه تجدید نظر و بالاخره مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان فارس می باشد.

در سال ۸۶ به دلیل دارا بودن تعهد و تخصص و داشتن روحیه خدمتگذاری و موفق بودن در مدیریت های اجرایی کلان به درخواست مردم کاندیدای هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دیر_ کنگان و جم شدند.

در سال ۸۷ در سمت معاونت اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کل کشور به ادامه خدمت پرداخت.

آخرین مسئولیت وی مستشار دادگاه های تجدید نظر استان تهران و قاضی دادسرای ویژه روحانیت تهران از اواخر سال ۸۸ تا پیش از مجلس نهم بوده است.

سوابق:

مدیر کل ثبت استان فارس

معاون امور اسناد کشور

نماینده سازمان ثبت در کمیته وصول مطالبات معوقه   بانک های کشور

عضو شورای عالی ثبت

نماینده سازمان در شورای سیاست گذاری امضاء   الکترونیکی وزارت بازرگانی

نماینده سازمان در شورای سیاست گذاری امضاء   الکترونیکی وزارت بازرگانی

رئیس هیئت دوم تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان ثبت

وی نماینده مردم بوشهر (جم کنگان دیر) بوده و همچنین عضو کمیسیون انرژی در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.