کد خبر: 21160
هواشناسی:

بارش باران از امروز تا آخر هفته

براساس آخرین داده ها و تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی امروز و فردا در اکثر نقاط کشور شاهد جوي آرام، همراه با افزایش نسبی دما خواهیم بود که این افزایش دما در سواحل دریاي خزر قابل توجه می باشد.

این گزارش می افزاید:دوشنبه بعدازظهر با ورود یک سامانه بارشی فعالی از غرب و شمال غرب به کشور طی روزهای دوشنبه و سه شنبه در شمال غرب، غرب و سواحل غربی دریاي خزر، ابرناکی و بارش باران و گاهی رعدوبرق پیش بینی می شود. نقشه هاي آینده نگری عبور آرام این موج از روی کشور را از دوشنبه تا اوایل هفته آینده نشان میدهند.

درادامه آمده:بر این اساس دامنه فعالیت آن بتدریج از روز چهارشنبه علاوه بر مناطق فوق، سواحل مرکزی خزر و دامنه های جنوبی البرز، مرکز و شمال شرق کشور را نیز در برخواهد گرفت. همچنین با کاهش نسبی و تدریجی دما از روز چهارشنبه که در این مدت به طور میانگین در نیمه شمالی کشور حدود 10 درجه پیشبینی می شود، در مناطق کوهستانی با بارش برف رخ خواهد داد.

این گزارش می افزاید:علاوه بر این دریای خزر در روز دوشنبه نسبتا مواج پیشبینی می شود. در روزهاي آینده با تغییر شرائط، اطلاعات فعالیت سامانه بروز رسانی خواهد شد.

هم اکنون (ساعت 7:30صبح دوشنبه) دمای هوای پایتخت 16 درجه بالای صفر میباشد.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی سازمان هواشناسی