کد خبر: 2106

طرح سرباز تکنسین به زودی در کشور

طرح سرباز تکنسین به زودی در سراسر کشور اجرا می‌شود.
اتاق خبر 24

رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای کشوردر بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای شیراز از اجرای طرح سرباز تکنسین خبر داد وگفت: با توجه به اینکه دانشجویانی که در رشته‌های ناپیوسته تحصیل می‌کنند و باید خدمت سربازی را هم انجام دهند به سرعت و بدون انجام کار عملی وارد مقطع کار‌شناسی می‌شوند، طرح سرباز تکنسین در آینده نزدیک در سراسر کشور اجرا می‌شود.

مسعود شفیعی افزود: در این طرح دانشجویان فنی دو سال تحصیل کرده و پس از آن دو سال در خدمت تولید و اشتغالزایی قرار گرفته و در مراکز صنعتی کار عملی انجام می‌دهند.

به گفته وی در این طرح دانشجویان دو سال دیگر نیز در مقطع کار‌شناسی ادامه تحصیل می‌دهند. 

رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای کشور در ادامه از اجرای طرح توسعه رشته‌های فنی بر اساس نیاز جامعه خبر داد. 

به گفته وی با مذاکراتی که با وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری انجام شده است از این پس طرح توسعه رشته‌های فنی بر اساس نیاز جامعه اجرا می‌شود. 

مسعود شفیعی افزود: بر این اساس مراکز فنی حرفه‌ای باید برای مجوز دادن به رشته‌های جدید و تربیت نیروی مورد نیاز با بازار و صنعت تفاهم نامه ببندند و بر اساس اعلام آن‌ها در استان‌ها، توسعه رشته و تربیت نیروی لازم اجرا شود. 

وی با بیان اینکه هم اکنون در دانشکده‌های فنی حرفه‌ای ۵۰ رشته کاردانی و ۳۰ رشته کار‌شناسی ناپیوسته وجود دارد گفت: ۵ رشته کار‌شناسی ناپیوسته و ۷ رشته کاردانی به زودی به دانشکده‌های فنی افزوده شده است. 

شفیعی با بیان اینکه ۷۰ درصد دانشجویان دانشکده‌های فنی حرفه‌ای سریع وارد بازار کار می‌شوند افزود: با رایزنی‌های انجام شده به دنبال ایجاد رشته‌های کار‌شناسی پیوسته برای بالا رفتن سطح علمی دانشجویان هستیم. 

هم اکنون ۱۷۳ آموزشکده و دانشکده فنی در کشور وجود دارد که ۲۰۰ هزار دانشجو نیز در آن مشغول به تحصیل هستند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.