کد خبر: 20838

آمادگی اورژانس در تاسوعا و عاشورای حسینی

رئیس اورژانس کشور از آمادگی کامل اورژانش کشور برای ارائه خدمات به عزاداران حسینی به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورا خبر داد.
اتاق خبر 24

دکتر امین صابری نیا، اظهار داشت: همچون گذشته در ایام عزاداری ماه محرم و صفر،  اورژانس کشور برای ایام تاسوعا و عاشورا و همچنین اربعین حسینی آمادگی کامل دارد تا در صورت نیاز خدمات وِیژه ای را ارائه کند.

وی تصریح کرد: تیم های اورژانس در روزهای تاسوعا و عاشورا در محل های پر ازدحام و شلوغ عزاداران حضور دارند تا در صورت بروز حوادث احتمالی برای مردم، بتواند به سرعت به آنها خدمات ارائه دهد ، همچنین وزارت بهداشت در ایام اربعین حسینی نیز که مردم به عتبات عالیات مشرف می شوند، برنامه های ویژه ای دارد.

رئیس اورژانس کشور افزود: در ایام اربعین در مبادی خروجی کشور و در مرزها، اورژانس حضور دارد تا پاسخگوی نیازهای مردم باشد و در سایر ایام ماه محرم نیز اورژانس آماده است تا به تمامی مردم مناسبت ترین خدمات را ارائه دهد.

صابری نیا به نظارت کارشناسان بهداشت بر تولید و عرضه مواد غذایی نذری و آگاهی بخشی به مردم در حوزه بهداشت در ایام عزاداری ماه محرم و صفر اشاره کرد و گفت: اورژانس در این مرحله، با معاونت بهداشت همکاری دارد و برای آموزش مردم با توجه به سیاست های کلی معاونت بهداشت اقداماتی صورت گرفته است.

وی افزود: در ایام سوگواری پرسنل اورژانس بصورت ویژه در پایگاهها مستقرند تا در صورت حرکت دسته های عزاداری و مسدود شدن برخی مسیرها در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانند به ارائه خدمات بپردازند و ستاد نیز نظارت های ویژه ای را خواهد داشت و به حمد الله تاکنون مشکلی گزارش نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر