کد خبر: 20829
هاشمی:

افراد مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا در قرنطینه هستند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ارسال کلر به وزارت بهداشت عراق برای پیشگیری از بیماری وبا خبر داد و گفت: موردی از ابتلا به بیماری کرونا در کشور به طور یقین گزارش نشده است.
اتاق خبر 24

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از دارالشفای حسینیه اعظم زنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهر زنجان، شهر انقلابی، مذهبی و فرهنگی است و به الگوی جهانی در برگزاری مراسم عزاداری تبدیل شده است.

وی در مورد شیوع بیماری وبا در کشور عراق ابراز کرد: وزارت بهداشت ایران مقداری کلر در اختیار وزارت بهداشت عراق قرار داده تا بتوانند اقدامات لازم برای کلرزنی را انجام دهند و با انجام اقدامات پیشگیری این وضعیت خیلی نگران‌کننده نیست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زائران عتبات عالیات توصیه کرد: از آب و غذاهای بسته‌بندی استفاده کنند و از خوردن غذاهایی که از سلامت آن اطمینان ندارند پرهیز کنند و شستشوی مداوم دست و وسایل مورد استفاده آن‌ها کمک کننده است.

وی در مورد بیماری کرونا نیز عنوان کرد: تاکنون مواردی که ابتلای زائران به بیماری کرونا در آن‌ها به طور 100 درصد اثبات شده باشد، مشاهده نشده است.

هاشمی با اشاره به مراقبت‌های گروه بهداشت در راستای کنترل بیماری کرونا بیان کرد: موارد مشکوک بررسی شده و افراد مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا در قرنطینه هستند.

وی با اشاره به اینکه آمار افراد مبتلا به بیماری کرونا باید به سازمان بهداشت جهانی گزارش داده شود، گفت: اگر موردی از کرونا در کشور مشاهده شد، اطلاع‌رسانی می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به حضور در کشور عربستان پس از وقوع فاجعه منا ابراز کرد: رسیدگی به بیماران و هیئت پزشکی حج و نیز بیمارستان‌هایی که مصدومان ایرانی در آن بستری بودند، مطلوب بود.

وی خاطرنشان کرد: پزشکان و وزارت بهداشت عربستان پس از آنکه درگیر حادثه تأسف بار منا شدند، کمک‌های قابل توجهی به هیئت پزشکی حج و مصدومان ارائه دادند با این حال بی‌کفایتی بخش‌های دیگر وزارت بهداشت را درگیر کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم