کد خبر: 20789
رائفی‌پور:

ما هیچ‌گاه با یزیدیان دست نخواهیم داد

رئیس کارگروه جنبش مصاف گفت: دشمن در حال حاضر به‌دنبال قبح‌شکنی در بسیاری از مسائل کشور است و ما این موضوع را به آنها گوشزد می‌کنیم که نه حال و نه هیچ وقت دیگری با کودک‌کش‌ها و یزیدیان زمان دست نداده و نخواهیم داد.
اتاق خبر 24

علی‌اکبر رائفی‌پور در همایش سوگواره جوانان حسینی شهر قدس که در مصلی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: هر سال محرم باید برای امام اتفاق جدید باشد و در هر لحظه این را باید از حادثه عاشورا یاد بگیرم که مهمترین موضوع قیام امام حسین (ع)‌ و حادثه کربلا امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی افزود: یکی از ریشه‌ای‌ترین و اصلی‌ترین مسائلی که در امر به معروف باید معیار قرار گیرد این است که خط قرمزها مشخص شود و همه باید بدانیم که کدام مسائل خط قرمز و کدام غیر از آن است.

رائفی‌پور افزود: در این خصوص نیز باید برای اینکه بدانیم کدام خط قرمز و کدام غیر آن است به افرادی که صاحب‌نظر و متخصص در این امور هستند مراجعه کنیم و هر شخصی نمی‌تواند بیان کند که موردی منکر یا غیر آن است، به مانند افرادی که کار فرهنگی انجام می‌دهند و در آن کار تخصص دارند.

رئیس کارگروه جنبش مصاف بیان کرد: در هر لحظه معیار برای شناخت امر به معروف و نهی از منکر را تنها با یک ترازو و خط‌کش می‌توان سنجش کرد و آن هم حق است، هر کس حق را بشناسد می‌تواند معروف و منکر را به وضوح ببیند و برایش فرد یا افراد مهم نیست.

وی افزود: هرگاه افراد حق را بشناسند بدون هیچ کم و کاستی می‌توانند معروف را از منکر جدا کرده و در مسیر بهبود وضعیت این سنت پیغمبر قدم برداشته و نتیجه‌های مطلوب را از آن داشته باشد.

رائفی‌پور تصریح کرد: اولین دشمن هر فرد در خود اوست که همان نفس اماره است و اگر ما در تلاش باشیم تا این شیطان درون خود را در قفس نگه داشته و نگذاریم لحظه‌ای خیال کند که می‌تواند عملی را انجام دهد به واقع در مسیر حق قرار گرفته و می‌توانیم در مسیر امر به معروف و نهی از منکر قدم‌های موثری برداریم.

رائفی‌پور بیان داشت:‌ گناه علنی خطر است و اگر در جامعه‌ای شایع شود باعث انحراف در آن جامعه می‌شود؛ دشمن تمام توان خود را به کار گرفته است تا قبح برخی مسائل را بشکند و اینک نیز در پی این است تا بتواند در خصوص گناهان نیز قبح‌شکنی کرده و گاهاً با ارسال برخی پیام‌ها و اینگونه موارد به این موارد دامن می‌زند و لازم است که ما در مقابل این هجمه‌های هر چند کوچک بایستیم تا در آینده به توهین مبدل نشود.

وی در ادامه عنوان کرد: اگر در محله و فضایی مردم خود این موارد یعنی امر به معروف و نهی از منکر را جزو اولویت‌های خود قرار دهند و مواردی که باعث می‌شود این دو موضوع به طور کامل انجام شود را به صورت یک قانون در بیاورند به طور حتم در آن جامعه و محل این اقدامات نهادینه شده و نتیجه‌بخش خواهد بود چرا که خود من به عنوان فردی که در بیشتر نقاط کشور اقدام به سخنرانی می‌کنم به چشم خود این را دیده‌ام که در محلی مواردی که گفتم به صورت یک قانون بود و اگر فرد بی‌حجاب و کم‌حجاب و مردی که منکرات را می‌خواست انجام دهد در آنجا وارد می‌شد یا از آنجا طرد و یا این مورد را به او گوشزد می‌کردند که باید قوانین دین و اسلام را در آن محدوده انجام دهد.

رئیس کارگروه جنبش مصاف عنوان کرد: موضوع دیگری که بسیار مهم است این است که سکوت کردن  در بیشتر اوقات باعث می‌شود که خط قرمزها جابه‌جا شود و این بدین معناست که با آن موضوع مشکلی نداریم اما باید این را در نظر داشته باشیم که قوم صبا زمانی که عذاب بر آنها نازل شد بر همه آنها این عذاب وارد شد و دلیلش این بود که برخی از آنها به گناه مبادرت می‌ورزیدند و برخی دیگر در مقابل آن سکوت می‌کردند. به جای اینکه از این گناهان برائت بجویند و این مهم باعث شد که عذاب الهی بر همه آنها وارد شود.

رائفی‌پور عنوان کرد: امروز خطوط قرمز را همه ما باید مدنظر قرار دهیم و باید بیان کنم ما به عنوان مسلمانانی که در راه امام حسین (ع) قرار گرفته‌ایم و پرورش یافته مکتب و عاشورا هستیم هیچگاه با کودک‌کش‌ها حامیان آنها و مستکبران جهان دست نخواهیم داد و آب ما با آنها توی یک جوی نخواهد رفت.

وی در خاتمه متذکر شد: امام حسین (ع) خط قرمز ماست همه باید این را بدانند و باید گفت دشمن این را فهمیده است و به دنبال تغییر الگو در میان جوانان است الگوی ما در صحرای کربلا بسیار هستند مانند حضرت علی‌اکبر، حضرت قاسم (ع) و باید بدانیم که این وجود ما بسیار ارزشمند است چرا که تنها بهایی که ما باید در برابر عمر خود بگیریم بهشت است و هیچگاه نباید جز به بهشت خودمان را بفروشیم و باید  دربرابر این بحران‌ها که موجب آلوده شدن به گناه است ایستادگی کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس