کد خبر: 20575

نزدیک‌تر شدن قوای نظامی ایران به مرزهای عربستان

بنابر این خبر، یک توافقنامه میان کشور قطر و ایران با حضور یکی از فرماندهان مرزبانی کشورمان امضا شده که طبق آن ایران از مرزهای آبی قطر محافظت خواهد کرد.
اتاق خبر 24

البته این اولین بار نیست که اخباری مبنی بر همکاری نیروهای نظامی قطر و ایران منتشر می شود.

در اواخر سال 89 ناو گروه رزمی سپاه پاسداران به فرماندهی ناوسالار محمد شياری با استقبال سفير ايران و جانشین فرمانده نیروی دريايی قطر، وارد دوحه شده بود.

این ناوگروه سپاه شامل سه فروند شناور رزمی بنام های ناوچه شهيد سهرابی، ناوچه شهيد دارا و ناوچه شهيد مهدوی و دو فروند شناور پشتيبانی بنام های ناصر 111 و ناصر 112 بود.

 

ناو سپاه

 

ناو سپاه

تصاویر ناو گروه رزمی سپاه در بندر دوحه در سال 89

 

نکته بسیار جالب درباره این رخداد سخنان جانشین فرمانده نيروی دريايی قطر در مراسم استقبال از نیروی دریایی سپاه پاسداران بود. 

وی ضمن خوش آمد گویی گفت: قطر ميهن دوم شماست و ما ورود شما را به کشور مسلمان و همسايه خيرمقدم و خوشامد می گوئيم و اميدواريم اقامت خوبی در قطر داشته باشيد.

مسئولان سیاسی و نظامی قطر در آن زمان به صورت رسمی از افزایش همکاری های نظامی و دفاعی میان دو کشور به شدت استقبال کردند.

یکی از نکات جالب درباره خبر توافقنانه سپاه و نیروی دریایی قطر آن است که بر مبنای آن کادر نیروی دریایی قطر می توانند در جزیره قشم از آموزش های نیروی دریایی سپاه پاسداران بهره مند شوند.

تااین لحظه هیچ یک از مقامات رسمی دو کشور این خبر را تایید نکرده اند.

با این حال طی ساعات گذشته شبکه های اجتماعی سعودی نسبت به این گزارش ابراز نگرانی شدیدی کرده و از رفتار کشور قطر بسیار خشمگین هستند.

 

منبع : ریشه