کد خبر: 199952

۶۰۰ هزار نفر از شهروندان تهرانی در طرح نهضت ملی مسکن مشارکت کردند

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اعلام اینکه نام نویسی در طرح نهضت ملی مسکن تا ۲۹ اسفند ادامه دارد از مشارکت قریب به ۶۰۰ هزار نفر در طرح مذکور خبر داد.
اتاق خبر 24
بنا به اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خلیل محبت خواه گفت: براساس تازه‌ترین آمار قریب به ۶۰۰ هزار نفر در سامانه www.saman.mrud.ir ثبت نام کرده اند.

وی با یادآوری اینکه هنوز ثبت نام برای مردان مجرد بالای ۲۳ سال سن ادامه دارد، گفت: ۱۲۴ هزار نفر متقاضی مرد مجرد در این طرح ثبت نام داشته اند.

محبت خواه با دعوت از مالکان برای استفاده از تسهیلات نهضت ملی مسکن برای نوسازی و ساخت تصریح کرد: ۱۱۷ هزار نفر نیز متقاضی استفاده از تسهیلات کم بهره بانکی در طرح مذکور هستند که در تهران ۴۵۰ میلیون تومان به ازای هر واحد ساخته شده است که به افراد فرم ج سبز تعلق می‌گیرد و در شهر‌های استان این میزان ۳۰۰ میلیون تومان گزارش شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ۶۸۱۰ نفر را واجد شرایط اولیه در طرح مذکور از میان ۲۰۰ هزار نفر متقاضی پالایش شده تاکنون عنوان کرد و افزود: پالایش متقاضیان در تهران ادامه دارد و ۴۰۰ هزار نفر در انتظار پالایش هستند.

محبت خواه در پایان تصریح کرد: متقاضیانی که مدارکشان را کامل بارگذاری نکرده اند و یا ثبت نام غلط داشته اند تا ۲۹ اسفندماه فرمت دارند تا نسبت به انجام ثبت نام صحیح اقدام نمایند.

 
منبع: میزان