کد خبر: 199935

تغییر جنسیت ظاهری برای دزدی با کمک مادر

زن جوانی که با تغییر ظاهر به چهره مردانه و با همراهی مادرش اقدام به سرقت کرده بود، دستگیر شد.
اتاق خبر 24

با مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ، مدتی قبل چندین فقره سرقت از مغازه‌های موبایل‌فروشی کلانتری نازی‌آباد اعلام شد که در پی آن مأموران در محل حاضر شدند و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

در جریان این اقدامات مشخص شد، سرقت‌ها که عمدتاً مربوط به تلفن‌های همراه گران‌قیمت بوده از سوی مردی جوان که زنی میانسال نیز همراهش بوده، انجام شده که به گفته شکات، این زن مادر مرد جوان بوده است.

رسیدگی به این پرونده ادامه داشت و در جریان آن مأموران اقدام به پالایش اطلاعات و تطبیق چهره متهمان و مجرمان سابقه‌دار کردند؛ اما چهره‌ای با ویژگی‌های مرد سارق به دست نیامد. سرانجام مأموران در جریان گشت‌زنی‌های خود در محدوده نازی‌آباد مرد جوان را در حالی که به یک واحد صنفی موبایل‌فروشی مراجعه کرده بود، مورد شناسایی قرار دادند و دستگیر کردند.

با انتقال متهم به کلانتری مشخص شد که متهم دستگیر شده، دختری جوان است و با پوشیدن لباس پسرانه و اصلاح موی سر و تغییر جنسیت ظاهری، اقدام به سرقت کرده و با همین شیوه نیز مأموران را فریب داده بود. در ادامه زن میانسال برای آزادی فرزندش به کلانتری مراجعه کرد که وی نیز به عنوان همدست زن مردنما مورد شناسایی قرار گرفت و بازداشت شد.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ با تأیید این خبر اعلام کرد که برای دو متهم پرونده‌ای تشکیل شد و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

منبع: مشرق نیوز