کد خبر: 199640

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید به صورت ویژه در مجلس بررسی شود

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیش از حذف ارز ترجیحی باید زنجیره تولید تا توزیع را مهیا کنیم و سپس به دنبال حذف و مابقی مسائل برویم.
اتاق خبر 24

معصومه پاشایی بهرام عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد دولت برای حذف ارز 4200 تومانی در بودجه سال 1401، گفت: این موضوع باید در جریان بررسی بودجه سال آینده در مجلس به صورت ویژه مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مردم نباید تاوان عدم مدیریت دولت‌ها برای برخورد با رانت و فساد را بپردازند، ادامه داد: دولت‌ها باید به دنبال حذف رانت و فساد در سیستم‌های خود باشند نه اینکه با تصمیماتی به دور از کار کارشناسی به مردم فشار وارد کنند.

نماینده مرند و جلفا در مجلس با بیان اینکه دولت اعلام کرده است که ارز 4200 باعث ایجاد رانت و فساد شده است که باید جلوی این موضوع گرفته شود، عنوان کرد: نباید به خاطر عده‌ای رانت‌خوار مردم تحت فشار باشند یک موضوع دیگر این است اگر می‌خواهیم ارز ترجیحی را حذف کنیم آیا شبکه توزیع مناسبی داریم که بخواهیم مدیریت مناسبی داشته باشیم که کالاها به راحتی به دست مردم برسد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: پیش از حذف ارز ترجیحی باید زنجیره تولید تا توزیع را مهیا کنیم و سپس به دنبال حذف و مابقی مسائل برویم.

پاشایی بهرام با تاکید براینکه حذف ارز ترجیحی باعث ایجاد تورم در کشور می‌شود، اظهار کرد: هر جراحی اقتصادی قطعاً تبعاتی خواهد داشت و به اعتقاد بنده حذف ارز ترجیحی ممکن است درد و تبعات زیادی برای جامعه داشته باشد و دولت می توانست پیش از اینکه تصمیم به حذف ارز 4200 تومانی بگیرد زنجیره تولید تا توزیع را کامل کند تا به مانند مسکن عمل کند و از درد این جراحی بکاهد.

وی ادامه داد: به اعتقاد بنده نباید به خاطر چند رانت‌خوار سطح زندگی قشر پایین جامعه را با تورمی که ایجاد می کنیم پائین بیاوریم.

نماینده مرند و جلفا در مجلس درباره دادن کالابرگ به مردم برای جبران حذف ارز ترجیحی، گفت: اداره اینگونه اقتصاد مناسب نیست، باید اجازه بدهیم اقتصاد کشور به صورت باز اداره شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم