کد خبر: 199613

دلنوشته قالیباف برای شهید احمدکاظمی

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان دلنوشته‌ای در سالگرد شهادت شهید احمد کاظمی گفت: احمد تداعیِ همه خوبی‌های زندگی بود.⁣
اتاق خبر 24

محمدباقر قالیباف در سالگرد شهادت شهید احمد کاظمی با انتشار عکسی از کتاب «حاج احمد، خاطرات سردار شهید حاج احمد کاظمی» در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

«دو هفته قبل از شهادت رفت خدمت حضرت آقا. از ایشان خواست برای شهادتش دعا کنند. آقا هم گفته بودند "شماها واقعاً حیف است بمیرید؛ شماها همه‌تان باید شهید شوید؛ ولیکن حالا زود است و هنوز کشور و نظام به شما احتیاج دارد. آن روزی که خبر شهادت صیاد را به من دادند، من گفتم صیاد، شایسته‌ شهادت بود؛ حقش بود؛ حیف بود صیاد بمیرد." آقا می‌گفتند این را که احمد شنیده، زده زیر گریه و گفته «إن‌شاءالله خبر شهادت من را هم به شما بدهند».

احمد منتظر بود. منتظر شهادت بود. عمیقاً غصه می‌خورد که چرا از قافله جا مانده. همین امر لطافت عجیبی به او داده بود. می‌دیدی که مثل کوه محکم است، اما در عمق نگاهش چنان مهربانی‌ای نوازشت می‌کرد که می‌خواستی قربان‌صدقه‌اش بروی. بهترین توصیف را حاجی از حاج احمد می‌کرد: «احمد هر چیزی که به آن دل‌خوش بودیم را تداعی می‌کرد. احمد یادگار همۀ یادگاری‌هایمان بود؛ یادگارِ همۀ دلبستگی‌هایمان بود». احمد تداعیِ همۀ خوبی‌های زندگی بود.⁣

حالا که دارم کتاب «حاج احمد» را تورق می‌کنم، یاد آن چهرۀ معصوم و قلب آرام او می‌افتم. گرچه کلمات نمی‌توانستند آن دریای وسیع را توصیف کنند، اما مرور خاطرات او هم غنیمت است. زندگی احمد آن‌قدر اثرگذار و عمیق است که خاطراتش هم برای آدم یادآور همۀ خوبی‌هاست. حقیقتاً حیف بود احمد بمیرد.⁣»