کد خبر: 199566

تداوم سرقت نفت و غارت غلات سوریه توسط اشغالگران آمریکایی

 اشغالگران آمریکایی با نادیده گرفتن حاکمیت عراق و سوریه، به تحرکات خود میان این دو کشور ادامه داده و به سرقت نفت و غلات سوریه مشغول هستند.
اتاق خبر 24

یک کاروان وابسته به اشغالگران آمریکایی از عراق خارج شد و به  شهر «قامشلی» در شمال  سوریه و از آنجا به سمت پایگاه‌های غیرقانونی آمریکا در حومه حسکه و دیرالزور رفت.

خبرنگار روسیا الیوم در سوریه گزارش داد:  این کاروان متشکل از 30 کامیون از طریق گذرگاه مرزی «الولید» با اقلیم کردستان عراق وارد سوریه شد. این کاروان عبارت از تانکرهای حامل سوخت، برخی خودروهای نظامی و حامل مواد لجستیکی بود.

کاروان مشابهی نیز شامل 30 کامیون اواخر دسامبر عراق را به مقصد سوریه ترک کرد.

نیروهای اشغالگر آمریکایی با همکاری شبه نظامیان کُرد سوریه موسوم به «قسد» کنترل بیشتر میدان‌های نفتی در منطقه جزیره سوریه را برای سرقت آن به عهده دارند و در ماه‌های اخیر چندین کامیون حامل سلاح، تجهیزات نظامی و لجستیکی وارد مناطق نفتی سوریه شده‌اند.

نظامیان وابسته به ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در ادامه سرقت نفت سوریه و محاصره مردم این کشور، در حال تقویت نیروهای خود در شرق سوریه هستند.

پیش از این «مظلوم عبدی» فرمانده شبه‌نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) اعلام کردند که این گروه با یک شرکت نفتی آمریکایی قرارداد نفتی بسته است.

وزارت امورخارجه سوریه نیز امضای قرار داد میان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با یک شرکت نفتی آمریکایی را سرقت نفت سوریه خواند و تاکید کرد که این توافق باطل و غیرقانونی است.

دولت سوریه بارها تأکید کرده است که این شبه‌نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم