کد خبر: 199564

وزیر نیرو: با عزم ملی ‌مشکلات مناطق درگیر سیل برطرف می‌شود

 وزیر نیرو با بیان اینکه با عزم ملی ‌مشکلات مناطق درگیر برطرف می‌شود، گفت: در جلسه روز یکشنبه هیئت دولت برای بازسازی منازل آسیب دیده، رفع مشکلات آب‌های سطحی و تکمیل شبکه فاضلاب اعتبارات لازم تخصیص داده خواهد شد.
اتاق خبر 24

علی‌اکبر محرابیان‌ که به نمایندگی از رئیس جمهور برای بررسی وضعیت سیلاب در جنوب شرق کشور، عازم کنارک در استان سیستان و بلوچستان شده است، در جلسه ستاد بحران این استان افزود: با ورود پمپ‌های لازم تا روز چهارشنبه، آب‌های سطحی که در خیابان‌ها و منازل مردم هستند هر چه سریعتر جمع‌آوری می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین بزرگترین محموله کمک‌رسانی به صورت هوایی امروز چهارشنبه وارد سیستان و بلوچستان می‌شود که باید با رعایت شئون و کرامت مردم، توسط فرمانداری‌ها و نظارت نیروی انتظامی بین مردم توزیع شوند.

وزیر نیرو در خصوص بازسازی منازل آسیب دیده از سیل گفت: تمام منازلی که در سیل دچار آسیب شدند را باید مشمول طرح نهضت ملی مسکن کنیم و بنیاد مسکن نیز مسئول بازسازی است.

محرابیان با اشاره به پیشرفت 35 درصدی طرح فاضلاب شهرستان کنارک، افزود: برای تکمیل این طرح به 160 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در جلسه روز یکشنبه هیئت دولت در این خصوص تصمیم‌گیری می‌شود و این طرح باید تا پایان نیمه اول سال 1402 به طور کامل به بهره‌برداری برسد.

وی در خصوص مدیریت تخصیص آب در استان توسط استاندار گفت: با توجه به شرایط استان و گستردگی آن اولویت با تامین آب شرب است که باید رعایت شود.
نماینده ویژه رئیس جمهور با قدردانی از تلاش گروهای جهادی، سپاه، ارتش، هلال احمر  و ... اظهار داشت: امیدواریم این شرایط مطلعی برای انجام اقدامات اصولی و جدی در این منطقه شود.

به گزارش تسنیم، "آیت الله سیدابراهیم رئیسی"، روز سه‌شنبه در تماس تلفنی "علی‌اکبر محرابیان" وزیر نیرو را به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور مامور کرد تا ضمن بازدید از مناطق سیل‌زده استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان، گزارشی را از آخرین اقدامات صورت گرفته برای کمک و امدادرسانی به مردم در این استان‌ها ارائه کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم