کد خبر: 199542

قالیباف: بزرگ‌ترین ظلم به حاج قاسم تقلیل‌دادن او از یک مکتب به یک ژنرال نظامی است

 رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بزرگ‌ترین ظلم به حاج قاسم تقلیل‌دادن او از یک مکتب به یک ژنرال نظامی است، گفت: مردم‌باوری در مکتب سلیمانی یعنی در هر لحظه به فکر مردم بودن و پرهیز از حاشیه، و با پیروی از این مکتب می‌توان بر مشکلات غلبه کرد.
اتاق خبر 24

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 12 دی) قوه مقننه و  در نطق پیش از دستور خود، فرا رسیدن سالروز شهادت مرد میدان، سردار پرافتخار اسلام و محبوب دل مردم ایران و تمامی مستضعفین جهان، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به ملت شریف ایران و تمام کسانی که به آرمان عدالت‌گستری، آزادی‌خواهی و رفع ظلم و تبعیض از جهان باور دارند و در این مسیر گام برداشته‌اند، تسلیت و تعزیت گفت.

وی افزود: خون شهید راه خود را در زمین و آسمان‌ها پیدا می‌کند و این وظیفه ماست تا بتوانیم با فهم درست از سیره شهید و منطق عمل و اندیشه او، زندگی و فکر خود را با آن منطق، سازگار کنیم و خود را از انحراف، تندروی و یا کندروی رها کنیم.

رئیس مجلس ادامه داد: بزرگ‌ترین ظلم به حاج قاسم، تقلیل دادن او از یک مکتب و مدرسه درس‌آموز به سطح یک ژنرال شجاع و یک فرد مبارز است. حاج قاسم مکتب است زیرا ابعاد گوناگون زندگی او بر اساس راه و روشی تنظیم شده بود که امام راحل(ره) با فهم دقیق خود از اسلام ناب محمدی(ص) به ما آموخت.

نماینده تهران در مجلس اضافه کرد: حاج قاسم شاگرد اول مکتب امام است و این مکتب که تا امروز با همراهی و فداکاری ملت ایران، نجاتبخش و راهگشا بوده، بر دو اصل خداباوری و مردم‌باوری استوار است. اگر حاج قاسم در سال‌های عمر شریف و بابرکت خود توانست فاتح میدان‌های بزرگ باشد به این دلیل بود.

رئیس قوه مقننه  با بیان اینکه اخلاص کم‌نظیر او با اعتقاد قلبی به توانایی مردم و همچنین باور عمیق و برخاسته از آموزه‌های دینی به اصل «ما می توانیم»، در یک شخص جمع شده بود و امروز نیز به‌برکت خون او و خون مجاهدان مخلصی همچون شهید ابومهدی المهندس، آمریکا در آستانه اخراج کامل از منطقه قرار گرفته است و با پشتیبانی ملت‌های منطقه، ان‌شاءالله این امر به‌زودی به‌طور کامل محقق خواهد شد.

قالیباف با تأکید بر اینکه مردم‌باوری در مکتب سلیمانی یعنی در هر لحظه فقط در اندیشه حل مشکلات مردم بودن و پرهیز کردن از هر فرع و حاشیه‌ای که انسان انقلابی را از حل مشکلات مردم دور کند، اظهار داشت: مردم‌باوری یعنی اینکه مشکلات فقط و فقط با همراهی و مشارکت همه‌جانبه خود مردم قابل حل است و هر کسی که مردم را از حضور فعال بازدارد و یا نقش آنها را نادیده بگیرد و یا آنها را دسته‌بندی و فرقه بندی کند، بی‌گمان شکست خواهد خورد.

وی با یادآوری این مطلب که حاج قاسم در هر میدانی که حاضر می‌شد مایه امیدواری و اعتماد به نفس مردم بود، عنوان کرد: او که در مکتب خمینی(ره) «ما می توانیم» و حل مشکلات با مشارکت عموم مردم را آموخته بود هرجا که قدم می‌گذاشت نیروهای مردمی را سرشار از باور راستین به نیروی خود و با اتکا به نیروی لایزال الهی می‌کرد. خداباوری سلیمانی به‌معنای رعایت اخلاق و حدود شرعی در هر امری حتی در مواجهه با دشمنان و به‌معنای باور عملی به سنت‌های الهی است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان ادامه داد: همان سلیمانی که مقابل پابرهنگان و مستضعفان دست ارادت بر سینه می‌گذاشت و تعظیم می‌کرد، در برابر هیچ ابرقدرت و زورگویی سر خم نکرد و مقابل آنها تا آخرین نفس ایستاد و نقشه آنها را خنثی کرد.

نماینده تهران در مجلس عنوان کرد: همان سلیمانی که شیر بیشه مبارزه و نبرد با ظالمان بود، با دقت و هوشمندی فراوان بر مسائل سیاسی اشراف داشت و از ابعاد آن آگاه بود و این فراست را برای در هم کوبیدن دشمن به‌کار می‌گرفت. سلیمانی به‌جای سختگیری با مردم، بر خود سخت می‌گرفت و با مردم مهربان و متواضع بود.

قالیباف همچنین تصریح کرد: با پیروی از مکتب سلیمانی و با اتکا به دو اصل خداباوری و مردم‌باوری می‌توان بر مشکلات غلبه کرد و همین منطق را که بارها در 4 دهه اخیر، رهگشا و موفقیت‌آمیز بوده است، می‌توان در سایر عرصه‌ها نیز به‌کار بست.

رئیس مجلس اظهار داشت: فرا رسیدن اولین سالروز درگذشت علامه مصباح یزدی را که در سال‌های عمر خود نقش مهمی را در راستای ترویج معارف اسلام و حراست از مبانی فکری انقلاب اسلامی ایفا کردند به همه ملت عزیز و به‌ویژه به تمامی شاگردان و دوستداران ایشان تسلیت می‌گویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم