کد خبر: 199513

گزارش شبکه عراقی از مکالمه مهم دو سردار پیش از شهادت

پایگاه خبری العهد در گزارشی درباره شهادت فرماندهان مقاومت نوشت، شهید ابومهدی المهندس علی‌رغم بیماری، اصرار داشته که خود به استقبال سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در فرودگاه بغداد برود.
اتاق خبر 24

وبگاه شبکه العهد عراق در دومین سالروز جنایت آمریکا و شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، سلسله روایت‌هایی از این دو شهید و راه و منش آن‌ها در قالب پادکست منتشر کرده است که یکی از آن‌ها به اصرار شهید ابومهدی المهندس برای استقبال از شهید سلیمانی در شب حادثه اشاره دارد.

به گفته شبکه العهد، دو شهید بزرگوار پنج روز پیش از شهادتشان همدیگر را دیده بودند. شب آن ترور جنایتکارانه، شهید ابومهدی المهندس بیمار بود. او هیچ وقت از مراد خود حاج قاسم جدا نمی‌شد پس با او تماس گرفت و گفت که حال عمومی‌اش خوب نیست و اگر می‌شود شهید سلیمانی سفرش را به تأخیر بیندازد تا او بتواند در فرودگاه به استقبالش برود.

شهید قاسم سلیمانی نیز در پاسخ گفته بود که نیاز نیست او به استقبالش برود و چند نفر را برای همراهی به جای خود به فرودگاه بفرستد.

سپس شهید ابومهدی گفته بود: «اگر تو می‌خواهی بیایی، پس من هم به فرودگاه می‌آیم.»

وبگاه العهد نوشت: «ابومهدی همواره عادت داشت که خود شخصا به استقبال حاج قاسم در فرودگاه برود و به هنگام بازگشت نیز تا دم هواپیما او را بدرقه می‌کرد. در آن شب نیز عادتش را ترک نکرد. به فرودگاه رفت تا برای ابد در کنار شهید سلیمانی باشد.»

او یک بار در مصاحبه‌ای در پاسخ به این سؤال که کدام یک از آدم‌ها را وقتی می‌بیند احساس آرامش می‌کند، پاسخ داده بود: حاج قاسم.

منبع: فارس
منبع: خبرگزاری تسنیم