کد خبر: 199510

رئیس‌جمهور: دولت به‌دنبال کاهش نقدینگی و تورّم در کشور است

رئیس‌جمهور گفت: دولت تلاش کرده خلق نقدینگی به حداقل ممکن برسد؛ بنابر گزارش‌های بانک مرکزی که به رسانه‌ها هم اعلام شده، تورم صعودی به شکل نزولی درآمده و این سیر نزولی آغازشده تا شاهد کاهش تورم باشیم.
اتاق خبر 24

آیت الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن همایش های مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد، اظهار داشت: توفیق داشتم در ایام متعلق به شهادت مظلومانه حضرت زهرا(س) در استان قم حاضر شوم؛ در این زمینه مصوباتی با حضور معاون اول رئیس جمهور و همچنین بخش‌هایی که باید اعتبارات را تامین کنند، تایید شد.

وی ادامه داد: کارگروه‌ها و واحدهای صنعتی که دچار مشکل هستند باید سریعاً فعال شوند؛‌ شروع به کار واحدهای صنعتی نیمه‌فعال به رفع بیکاری منتهی می‌شود.

رئیس جمهور بیان کرد: در استان قم زمینه گردشگری زیارت وجود دارد و اقدامات موجود کافی نیست؛ باید کارگروه زیارت برای رفع مشکلات گردشگری زیارت فعال شود و این مهم به ایجاد اشتغال کمک می‌کند. قم استان فرهنگی است و موسسات فعال فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) و حوزه علمیه باید فعال باشند تا شاهد آثار فرهنگی در سراسر کشور باشیم.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه بافت فرسوده دغدغه مردم قم است، تصریح کرد: مقرر شد برای اماکن میراث فرهنگی جایابی شود و خسارت افراد به آنان داده شود.

وی عنوان کرد: مسئله  آب و برخی نقاط فاضلاب نیز مطرح بود که این مهم در وزارت نیرو دنبال می‌شود و راه‌های ریلی و جاده‌های مواصلاتی مشکل‌دار باید اصلاح شود.

رئیس جمهور گفت: مشکل پروژه‌های نیمه‌کاره از جمله "مونوریل" تعیین‌تکلیف می شود و از سرمایه گذاران بخش خصوصی دعوت شود تا به سرانجام برسد.

آیت الله رئیسی عنوان کرد: فرودگاه قم مسئله قضایی داشت که حل شده و دولت حمایت می‌کند تا پروژه فرودگاه به سرانجام برسد؛ این موضوع قطعی است که براساس این سفر به سرانجام می‌رسد.

وی ادامه داد: درباره مترو برخی خط‌های آن آماده شده و تجهیزات از طریق تهران تامین شود؛ دولت هم این مساعدت را دنبال می‌کند. راجع به دریاچه نمک نیز مشکلات زیست محیطی آن باید در قالب کارگروه فعال به نتیجه برسد.

رئیس جمهور با اشاره به وضعیت بورس گفت: دولت تلاش می‌کند بورس برای سهامداران از وضعیت متفاوتی برخوردار شود؛ می‌دانیم که بسیاری از مردم در این کشور دغدغه بورس را دارند.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: دولت تلاش کرده خلق نقدینگی به حداقل ممکن برسد؛ بنابر گزارش‌های بانک مرکزی که به رسانه‌ها هم اعلام شده، تورم صعودی به شکل نزولی درآمده و این سیر نزولی آغازشده تا شاهد کاهش تورم باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم