کد خبر: 199487

صدور بخشنامه اعطای مرخصی ۱۰روزه به محکومان مسیحی

 بخشنامه رئیس قوه قضائیه به‌منظور اعطای مرخصی ۱۰روزه به زندانیان مسیحی ابلاغ شد.
اتاق خبر 24

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با صدور بخشنامه‌ای خطاب به واحد‌های قضایی و دادستان‌های سراسر کشور دستور اِعمال مرخصی به‌مدت 10 روز برای محکومان مسیحی را صادر کرد.

در بخشنامه رئیس قوه قضائیه خطاب به واحد‌های قضایی و دادستان‌های سراسر کشور آمده است:

به‌مناسبت فرا رسیدن سال نوی میلادی 2022 و میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) و با لحاظ نمودن آثار مثبت و سازنده حضور زندانیان در کنار خانواده و در اجرای ماده 197 آیین‌نامه اجرایی سازمان زندان‌ها، به کلیه محکومان مسیحی که واجد شرایط قانونی مرخصی بوده و در زندان به‌سر می‌برند یا در حال مرخصی هستند، غیر از جرایم جاسوسی، اقدام علیه امنیت کشور که محکومیت آنان بیش از پنج سال باشد، جرایم باندی و سازمان‌یافته، اخلال در نظام اقتصادی، سرقت مسلحانه، آدم‌ربایی و محکومان به قصاص و اعدام، به‌مدت 10 روز مرخصی اعطا می‌گردد.

دادستان‌های سراسر کشور ملزم به اجرای این بخشنامه بوده و بر حسن اجرای آن نظارت خواهند نمود.

بنابر این گزارش، شب گذشته نیز حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران در پیامی میلاد حضرت عیسی‌بن مریم(ع) و آغاز سال نوی میلادی را به همه مسیحیان جهان تبریک گفته بود.

در متن پیام صادرشده آمده بود:

بسم الله الرحمن الرحیم

پرستش و ستایشِ مظهر اعلای عدالت، حقیقت و زیبایی، افق بی‌نهایتی است که پیامبران الهی از جمله حضرت مسیح ـ علیه‌السلام ـ هماره انسان را به آن دعوت نموده و فطرت خداجوی بشر نیز در طول تاریخ به آن متمایل بوده است؛ اما شوربختانه امروز قدرت‌های سلطه‌گر جهانی با ظلم‌ها، تبعیض‌ها و جنایات شرربار خود، عدالت را به مسلخ زیاده‌خواهی‌های خویش برده و جوامع انسانی را از پرتوی درخشان عدل و انصاف، و صلح و سعادت که آرمان حضرت عیسی‌بن مریم(ع) و همه انبیای الهی بوده، دور کرده‌اند.

بر ماست که در سالروز تولد نبی آسمانی و پیامبر صلح و رحمت، در هر جای جهان که هستیم، پرچم عدالتخواهی را علیه سلطه‌گران ستمگر برافرازیم تا دنیای امروز ما هرچه بیشتر به آرمان‌های زیبای پیامبران آسمانی نزدیکتر شود. اینجانب زادروز ولادت حضرت مسیح(ع) را به همه پیروان راستینِ مشی و مرام عیسی‌بن مریم(ع) در جای جای عالم، به‌ویژه هموطنان عزیز مسیحی تبریک و تهنیت گفته و برای ایشان و همه یکتاپرستان عدالت‌طلب، آرزوی صلح و سعادت دارم.

غلامحسین محسنی اژه‌ای ـ رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران

منبع: خبرگزاری تسنیم