کد خبر: 199420

رتبه‌بندی معلمان از چه‌زمانی اجرایی می‌شود؟

 رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مراسم معلمان پژوهشگر و مؤلف آموزش و پرورش، با اشاره به تصویب لایحه رتبه‌بندی معلمان در صحن مجلس گفت: حدود ۷۳۰هزار معلم مشمول رتبه‌بندی می‌شوند.
اتاق خبر 24

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش  و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از معلمان و فرهنگیان پژوهنده و مؤلف با اشاره به تصویب لایحه رتبه‌بندی معلمان، هدف اصلی رتبه‌بندی معلمان را افزایش کیفیت آموزشی برشمرد.
رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در مجموع 730 هزار معلم مشمول طرح رتبه‌بندی خواهند شد که در طول دوره 100ساله تأسیس نظام نوین آموزش و پرورش تصویب چنین قانونی بی‌سابقه است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان افزایش کیفیت آموزشی است، افزود: معلم باید مطالعه داشته باشد، در نتیجه معلم باسواد دانش‌آموزان باسوادی را تقدیم جامعه خواهد کرد.

منادی سفیدان اضافه کرد: طرح رتبه‌بندی معلمان با بودجه 12.5هزار میلیارد تومانی از 31 شهریور 1400 اجرایی خواهد شد و از سال آینده 25هزار میلیارد تومان بودجه به این کار اختصاص خواهد یافت.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس تصریح کرد: حداقل حقوقی که یک معلم تازه‌کار در بدو ورود به وادی معلمی خواهد گرفت، برابر 80 درصد حقوق یک مربی دانشگاه تهران یعنی 8 میلیون و 80 هزار تومان است؛ در ادامه معلمان بسته به میزان سابقه، مدرک تحصیلی و تألیفات حقوقشان تنظیم خواهد شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه تأمین رفاه معلم را موجب آبادانی مملکت دانست و گفت: رتبه‌بندی رقابت را بین معلمان بالا خواهد برد و هر کجا که رقابت باشد مسلماً کیفیت آموزش نیز بیشتر خواهد شد. اصلی‌ترین عنصر آموزش در کشور معلمان هستند، لذا باید معلم خوب و باسواد را در جامعه افزایش دهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم