کد خبر: 199412

رئیسی جلسه فوق‌العاده کرونا را برگزار کرد

 در جلسه فوق‌العاده ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا بر ضرورت استفاده از ماسک در معابر عمومی و میهمانی‌های خانوادگی تأکید شد.
اتاق خبر 24

در جلسه فوق‌العاده ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا که یکشنبه‌شب به‌ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور برگزار شد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از آخرین وضعیت پراکندگی سویه جدید اُمیکرون در کشور و اقدامات انجام‌شده برای جلوگیری از انتشار این ویروس ارائه کرد.

وزارت بهداشت در این گزارش تأکید کرد افرادی که دوز اول واکسن خود را تزریق کرده‌اند به‌سرعت دوز دوم را هم دریافت کنند و تمامی شهروندانی که حداقل سه ماه از دریافت دوز دوم آنها گذشته جهت دریافت دوز سوم به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

همچنین در این جلسه مقرر شد از روز دوشنبه مراکز واکسیناسیون به‌منظور سهولت در روند دریافت واکسن فعالیت خود را مانند ماه‌های گذشته از سر گیرند.

ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسه فوق‌العاده خود و با توجه به سرعت انتشار بالای اُمیکرون بر تشدید مراقبت‌های اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک در مهمانی‌های خانوادگی و اماکن عمومی تأکید کرد.

در این جلسه مقرر شد رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی حتماً پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت به‌ویژه استفاده از ماسک توسط مراجعین و کارکنان را با دقت اجرایی کنند و بازرسی از این مراکز نیز با شدت بیشتری انجام شود و در صورت عدم رعایت سریعاً مراکز متخلف تعطیل شوند.

بر این اساس از همه مردم خواسته شد فاصله‌گذاری اجتماعی را با حساسیت رعایت کنند و در روزهای منتهی به یلدا از تردد و تجمع در مراکز شلوغ و اجتماعات پرهیز کنند.

وزارتخانه‌های کشور و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیز محدودیت ورود مسافر از کشورهای آلوده را اعلام و تدابیر لازم را برای اطمینان از سلامت مسافران اتخاذ کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم