کد خبر: 199343

معاون وزیر بهداشت: تا ۲۰ سال آینده بیش از ۲۰ میلیون سالمند در کشور داریم

 معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: با توجه به کاهش رشد جمعیت تا ۲۰ سال آینده کشورمان با مشکلات بیماری‌های مزمن روبرو خواهد شد و بیش از ۲۰ میلیون سالمند به جمعیت سالمندان افزوده می شود.
اتاق خبر 24

عباس عبادی در مراسم گرامیداشت روز پرستاردر دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت با بیان اینکه پرستاری یک علم تخصصی و اختصاصی مربوط به خودش است که بر پایه این علم مسیر مراقبتی بیمار را انجام می‌دهد اظهارداشت: باید جنبه دانشی و علمی پرستاری به شکل قابل لمس در بالین بیمار مورد توجه قرار گیرد تا بتوان از این دانش بومی در راستای خدمات رسانی به بیماران به شکل مناسبی استفاده کرد و در این مسیر دانشکده‌های پرستاری و مامایی نقش موثری را ایفا می‌کنند.

وی با بیان اینکه تمامی خدمات پرستاران بر پایه علمی و مدیریت مراقبت از بیمار انجام می‌شود تصریح کرد: تقویت ارتباط کلامی و روحی با بیماران در کنار ارائه خدمات حرفه ای همراه با دانش فنی و به روز بودن از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه شود.

معاون پرستاری وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر جنبه دانشی، علمی و عملکرد مبتنی بر شواهد پرستاری کشورمان در حوزه EMRO سرآمد و شاخص است و باید از این دانش بومی به شکل مناسب و قابل لمس استفاده شود.معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه حوزه سلامت باید با رویکرد و نگاه تیمی فعالیت نماید اظهار کرد: کار تیمی به دنبال هم افزایی است و اگر نقص و عیبی در کار ایجاد شود، سایر اعضا  باید در رفع آن تلاش کنند.

 عبادی با بیان اینکه صبوری به عنوان یک ویژگی شاخص حضرت زینب(س) محسوب می‌شود و پرستاران و کادر سلامت با تاسی از این ویژگی به بیماران و مردم جامعه خدمات رسانی می‌کنند خاطرنشان‌کرد:در واقع پرستاران  باید در مرحله نخست حمایت و دفاع از حقوق بیمار را مورد توجه قرار دهند و به همین دلیل در شعار امسال به این موضوع توجه شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به کاهش رشد جمعیت تا 20 سال آینده کشورمان با مشکلات بیماری‌های مزمن روبه‌رو خواهد شد و بیش از 20 میلیون سالمند به جمعیت سالمندان افزوده می‌شود تصریح کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که پرستاران و سایر اعضای تیم سلامت با حضور در جامعه در توسعه و ارتقاء سواد سلامت جامعه بیش از پیش موثر باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم