کد خبر: 199265

لیگ برتر کشتی آزاد| فینال مازندرانی‌ها را رضا یزدانی برد

 پرونده لیگ برتر کشتی آزاد در سال ۱۴۰۰ با قهرمانی تیم صنایع مازندران بسته شد.
اتاق خبر 24

بعد از سومی تیم سهند ارس، فینال لیگ برتر کشتی آزاد بین دو تیم فولادین ذوب آمل و صنایع مازندران آغاز شد. آملی‌ها صبح امروز در نیمه نهایی 8 بر 2 سهند ارس را شکست داده بودند و صنایع نیز شکست 9 بر یک را به دانشگاه آزاد تحمیل کرده بود.

این نتیجه در حالی رقم خورد که دو تیم از کشتی‌گیران خارجی و ملی‌پوش در ترکیب خود سود می‌بردند.

در حالی که کشتی‌گیران فولادین ذوب نتوانستند طبق پیش‌بینی نتیجه بگیرند، این تیم صنایع مازندران بود که مصاف دو تیم هم‌استانی را به سود خود خاتمه داد.

تیم صنایع با نتیجه 6 بر 4 و با کسب سه برد با امتیاز عالی، قهرمان لیگ برتر ایران شد. کشتی‌های این تیم بعد از مبارزه 86 کیلوگرم و شکست هادی وفایی‌پور مقابل احمد بذری تشریفاتی شد و تأثیری در روند مسابقه نداشت.

نتایج انفرادی این مسابقه به شرخ زیر است: (نام کشتی‌گیران فولادین ذوب ابتدا آمده است)

وزن 57 کیلوگرم: رضا اطری که صبح امروز در یک کشتی نزدیک علیرضا سرلک را مغلوب کرده بود، با نتیجه 10 بر صفر مغلوب عباس گادژی ماگمادوف شد.

وزن 61 کیلوگرم: پیمان نعمتی در مصاف با رحمان عموزاد ملی‌پوش وزن اول ایران در جهانی اسلو با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد تا صنایع 2 بر صفر از فولادین ذوب پیش بیفتد.

وزن 65 کیلوگرم: مرتضی قیاسی در مبارزه‌ای نزدیک 2 - 2 مغلوب فرزاد عموزاد شد.

وزن 70 کیلوگرم: عرفان الهی ملی‌پوش ایران در مسابقات جهانی اسلو 6 بر صفر مغلوب ماگومد رسول قاضی ماگومدوف شد.

وزن 74 کیلوگرم: تیمور بیژویف 6 بر صفر شکست را به جمال عبادی تحمیل کرد تا مبارزه دو تیم 3 بر 2 به سود صنایع پیگیری شود.

وزن 79 کیلوگرم: ماگومد حبیب کادی ماگمدوف در مبارزه‌ای پراُفت و خیز، در حالی که آملی‌ها روی بردش حساب ویژه‌ای باز کرده بودند، 5 - 5 مغلوب علی سوادکوهی دارنده مدال برنز امیدهای جهان شد.

وزن 86 کیلوگرم: هادی وفایی‌پور در حالیکه تیمش به شدت به برد احتیاج داشت، با نتیجه 11 بر صفر مغلوب احمد بذری شد تا صنایع با توجه به کسب سه پیروزی با امتیاز عالی، قهرمانی‌اش را مسجل کند.

وزن 92 کیلوگرم: امیرحسین فیروزپور و  محمدجواد ابراهیمی مقابل هم کشتی نگرفتند و با توجه به قطعیت قهرمانی صنایع، فیروزپور بدون مبارزه برنده این کشتی شد.

وزن 97 کیلوگرم: محمدحسین محمدیان عضو تیم ملی آزاد در المپیک در حالی که نتیجه کشتی‌اش تأثیری در روال مسابقه نداشت، رو در روی مجتبی گلیج دارنده مدال برنز جهان در سال 2021 قرار گرفت و در این کشتی در حالیکه گلیج از قدرت بدنی خوبی برخوردار بود، در نهایت این محمدیان بود که 2 - 2 گلیج را مغلوب کرد.

وزن 125 کیلوگرم: امیرحسین زارع آخرین کشتی‌گیری از فولادین ذوب بود که روی تشک رفت و مقابل اسماعیل نجاتیان با نتیجه 5 بر صفر به برد رسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم