کد خبر: 199243

امیرعبداللهیان: توافق باید جامع باشد که مردم به طور ملموس نتایج آن را احساس کنند

 وزیر امور خارجه کشورمان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با جدیت به دنبال رسیدن به یک توافق خوب است، اعلام کرد توافق باید به‌گونه‌ای باشد که مردم نتایج آن را به‌طور ملموس احساس کنند.
اتاق خبر 24

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دوشنبه شب در پیامی اینستاگرامی تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، جدی است و مسیر دیپلماسی و مذاکره را در چارچوب منطق مذاکراتی و تفاهم دنبال خواهد کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این پیام اینستاگرامی تصریح کرد: برای رسیدن به یک‌توافق خوب جدی هستیم. توافق باید جامع باشد که مردم به طور ملموس نتایج آن را احساس کنند.

وی ادامه داد: آنچه که هیئت ایرانی به عنوان متن مکتوب ارائه داده کاملا در چهارچوب برجام است و هیچ چیزی فراتر از برجام در آن نیست و مطالبات فرا برجامی در متن نیست .

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص شایعات مطرح شده مبنی بر آماده شدن ایران برای غنی‌سازی 90 درصدی خاطرنشان کرد: صراحتاً به آقای بورل اعلام کردم که اخبار غنی سازی 90 درصدی ایران کذب محض است.

امیرعبداللهیان در پایان یادآور شد: انتظار این است که در ادامه گفتگو، طرف های مقابل با پیشنهادها و پاسخ های مشخص شامل لغو تحریم ها به وین آمده و دست از بازی مقصر نمایی بردارند. در این صورت توافق خوب در دسترس است. ما مسیر دیپلماسی و مذاکره را در وین و در چارچوب منطق مذاکراتی و تفاهم دنبال خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم