کد خبر: 199207

وزیر کشور در ایلام: دولت سیزدهم مختص به یک جناح سیاسی نیست

وزیر کشور با تاکید بر اینکه نباید وقت انقلاب، مردم و دولت را با حرف‌های حاشیه‌ای تلف کرد، گفت: دولت به شدت از ورود به مسایل حاشیه‌ای پرهیز می‌کند.
اتاق خبر 24

‌احمد وحیدی پیش از ظهر امروز ‌در مراسم معارفه استاندار جدید استان ایلام اظهار داشت: ‌دولت آیت‌الله رئیسی مختص به یک جناح سیاسی نیست و به همه گروه‌های سیاسی که دل در گرو انقلاب و نظام دارند، تعلق دارد.

وزیر کشور درباره شیوه انتخاب استانداران گفت: تلاش کردیم که استانداران در نهایت تعامل با نخبگان استانی و نمایندگان محترم مجلس انتخاب شوند، البته ملاک ما برای تصدی این جایگاه خطیر انقلابی‌گری، تعهد، دانش و تجربه است.

وی همچنین به سیاست‌های خارجی و داخلی دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: در سیاست خارجی، دولت سیاست فعال ارتباط با همسایگان و کشورهای دوست را در دستور کار قرار داده است.

وزیر کشور تصریح کرد: در سیاست داخلی هم دولت به تعهدات خود عمل کرد و در انتخاب استانداران و مدیران  بر اساس شاخص و معیارهای مطرح شده عمل می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به رشادت های مردم استان ایلام در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: مردم غیور و انقلابی این سرزمین در سخت‌ترین دوران هم در مقابل  ارتش رژیم بعثی عراق مقاومت می‌کرد و هم با گروهک تروریستی منافقین می‌جنگید.

‌وحیدی خطاب به استاندار جدید ایلام گفت: فصل جدیدی  برای خدمت فراهم شده و با کمک مردم و همراهی و همدلی همه مسوولان باید مشکلات این استان برطرف شود.

وزیر کشور به نقش محوری و کلیدی مردم در عرصه های مختلف اشاره کرد و گفت : وظیفه مسوولان استانی است که الگوها و راهبردهایی را طراحی کنند که زمینه مشارکت مردم فراهم شود‌.

منبع: خبرگزاری تسنیم