کد خبر: 199194

مدیر پروژه واکسن فخرا‌: افق‌های علمی شهید فخری‌زاده‌ مرزشکنانه بود

 گروه استان‌ها - مدیر پروژه واکسن فخرا با اشار‌ه به اینکه افق‌های علمی شهید فخری‌زاده‌ مرزشکنانه بود، گفت: واکسن فخرا که چندی پیش مجوز گرفت حاصل مدیریت و آینده نگری شهید فخری‌زاده بود.‌
اتاق خبر 24

احمد کریمی عصر امروز در مراسم سالروز شهادت شهید فخری زاده که در آبسرد برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از فعالیت‌های شهید فخری‌زاده علاوه بر مباحث هسته‌ای فعالیت در سایر بخش‌ها از بخش زیستی بود.

وی افزود: شهید فخری‌زاده با ورود کرونا در زمینه تولید واکسن کرونا فعالیت کرد و از همان ابتدا شروع به ساخت کیت کرونا و پس از آن واکسن نمود و واکسن فخرا که چندی پیش مجوز گرفت حاصل مدیریت و آینده نگری شهید فخری زاده بود.

مدیر پروژه تولید واکسن فخرا بیان کرد: این دانشمند ارزشمند کشورمان شش ماه پیش از ورود کرونا پیش بینی کرده بود که یک حادثه زیستی در جهان اتفاق خواهد افتاد لذا در شهریور سال 1399 واکسن را ارائه کردیم و اولین پلتفرم کشته شده ویروس بود.

کریمی تصریح کرد: در جریان تولید واکسن فخرا بعد از تست‌های اولیه حیوانی شهید فخری زاده اصرار داشت که واکسن به ایشان تزریق شود اما پس از شهادت، اولین تست فخرا را بر روی فرزند شهید فخری زاده انجام دادیم.

 مدیر پروژه تولید واکسن فخرا در پایان خاطرنشان کرد: واکسن فخرا یکی از تلاش‌های شهید فخری زاده بود که امیدواریم بتوانیم این فعالیت را ادامه داده و به دست مردم برسانیم ‏زیرا که این شهید بزرگوار به افق علم و افق‌های مرزشکنانه نگاه می‌کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم