کد خبر: 199012

عبور شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از ۴۸ میلیون نفر

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای ۷۱ هزار و ۸۲۳ آمریکایی به ویروس کرونا، شمار میتلایان این کشور به ۴۸ میلیون و ۷۲ هزار نفر رسید.
اتاق خبر 24

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۵۴ میلیون و ۶۰۶ هزار و ۲۸۶ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۸۴۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۳۰ میلیون و ۲۱۲ هزار و ۲۹۳ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۷۱ هزار و ۸۲۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۸ میلیون و ۷۲ هزار و ۸۹۸ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۷۸۴ هزار و ۷۷۹ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۸ هزار و ۸۶۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۴۵۶ هزار و ۴۰۱ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۶۳ هزار و ۸۵۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲ هزار و ۷۹۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۷۶۶ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۱۱ هزار و ۳۸۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و ایران نیز به‌ترتیب با ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار و ۳۶۹، ۹ میلیون و ۱۰۹ هزار و ۹۴، ۸ میلیون و ۴۳۲ هزار و ۱۸، ۷ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۸۸۶ و ۶ میلیون و ۴۵ هزار و ۲۱۲ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۱۵۹ مبتلا و اسپانیا نیز با ۵ میلیون و ۶۸ هزار و ۹۱۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۸ میلیون و ۵۰ هزار و ۵۰۹، ۳۳ میلیون و ۸۶۱ هزار و ۷۵۶ و ۲۱ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۴۶ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

منبع: مشرق نیوز