کد خبر: 198986

بازدید معاون اول رئیس جمهور از مناطق زلزله‌زده گیشان غربی

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور از مناطق کانون زلزله در بخش فین شهرستان بندرعباس بازدید کرد.
اتاق خبر 24

محمد مخبر شامگاه یکشنبه پس از جلسه هیئت دولت به همراه وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیرو به منظور بازدید از مناطق زلزله زده به استان هرمزگان سفر کرد.

معاون اول رئیس جمهور پس از ورود به بندرعباس، از مناطق زلزله زده گیشان و آب‌شیرین بازدید کرد و از نزدیک در جریان آسیب ها و خسارات وارد شده به منازل مسکونی مردم و زیرساخت ها قرار گرفت.

وی همچنین با حضور در ورزشگاه شهدای خلیج فارس بندرعباس از روند اسکان اضطراری مردم در این ورزشگاه بازدید کرد و ضمن ابراز همدردی با مردم زلزله زده، صمیمانه با آنان به گفت و گو پرداخت و پای درد و دلشان نشست.

در جریان بازدیدهای معاون اول رییس جمهور که تا ساعت 4 بامداد امروز به طول انجامید، دکتر مخبر همچنین به همراه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضوردر بیمارستان شهید محمدی بندرعباس ضمن عیادت از آسیب دیدگان، دستورات لازم را برای رسیدگی فوری به مردم زلزله زده صادر کرد.

گفتنی است معاون اول رییس جمهور در بدو ورود به بندرعباس در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: از لحظه ای که رییس جمهور از وقوع زلزله مطلع شدند دستورات متعددی را به دستگاه های مختلف دادند و از من خواستند که در اولین فرصت به استان سفر کرده و از نزدیک مسائل را بررسی و تصمیمات فوری برای رسیدگی به زلزله زدگان اتخاذ کنیم.

وی افزود: برای جبران خسارات و آسیب های وارد شده تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد و امیدوارم هر چه زودتر بتوانیم مسائل و مشکلات مردم زلزله زده را مرتفع کنیم.

محمد مخبر در جریان بازدید‌ از مناطق زلزله‌زده گیشان غربی در فین بندرعباس‌ با بیان اینکه گرچه بر اثر دو زلزله تنها یک فوتی گزارش شده است، اما خسارت‌های زیادی به منازل مسکونی و دام مردم در بخش فین وارد شده است، اظهار داشت: در جلسه امروز ‌‌در استانداری هرمزگان، در خصوص راهکار‌های جبران خسارت‌های ناشی از زلزله تصمیم گیری می‌شود.‌

معاون اول رئیس جمهور همچنین از آخرین وضعیت جاده‌ها و مسیر تردد در شمال شهر بندرعباس بازدید کرد و ‌پس از آن به روستاهای زلزله‌زده رفت.

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهوری در ادامه بازدید از مناطق زلزله زده هرمزگان سحرگاه دوشنبه با حضور در یکی از  بیمارستان‌های بندرعباس از مصدومان زمین لرزه‌های عصر دیروز هرمزگان عیادت و با آنها گفت وگو کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم