کد خبر: 198970

زندگی ۵۰هزار پناهجوی افغان در برزخ آمریکا

 ماه‌ها پس از تخلیه جنجالی از افغانستان، هنوز حدود ۵۰هزار پناهجوی افغان با وضعیت نامعلوم و بدون امکانات کافی زمستانی در پایگاه‌های نظامی آمریکا محبوس هستند.
اتاق خبر 24

با گذشت نزدیک به 3 ماه از آغاز روند تخلیه شتابزده و پرهرج‌ومرج آمریکا و شماری از اتباع افغانستان از این کشور، هنوز حدود 50هزار پناهجوی افغان باوجود دریافت واکسن و سپری کردن زمان قرنطینه، در پایگاه‌های نظامی آمریکا محبوس هستند.

به گزارش «هافینگتن پست»، پناهجویان افغان، که 44 درصد آن را کودکان تشکیل می‌دهند، وضعیت نامعلومی دارند و باوجود کاهش تدریجی دما منابع کافی برای گذراندن زمستان سرد را ندارند.

شماری از پناهجویان افغان به این نشریه آمریکایی گفتند که لباس‌های زمستانی ندارند، ماه‌هاست در پایگاه به‌سر می‌برند و هنوز مشخص نیست چه‌زمانی می‌توانند آنجا را ترک کنند.

برخی دیگر از پناهجویان که به‌دلیل ترس از رفتار انتقامجویانه خواستند نامشان فاش نشود، با انتقاد از رفتار مسئولان آمریکایی و عدم رسیدگی به پناهجویان گفتند که درصورت بیماری مجبور هستند برای مراجعه به پزشک چندین ساعت در صف طولانی منتظر بمانند و وقتی به کارکنان نظامی درباره وضعیت شکایت می‌کنند با پاسخ سخت آن‌ها روبه‌رو می‌شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم