کد خبر: 198901

مصیبت عقده‌ای‌ها

اتاق خبر 24

محمد ایمانی فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت: فرانسه لابد پشتگرم به همین آدمها توانست خون آلوده به ایران بفروشد و چوب لای چرخ مذاکرات بگذارد، و با این وجود، قراردادهای پرسود ببندد؛ هروقت هم سبیلش از طرف دیگران چرب شد، بدون پرداخت خسارت، زیر تعهداتش بزند.

اظهارات وزیر خارجه فرانسه در مهمانی شام سفارت این کشور (بهمن95) را مقارن با انجام رزمایش مشترک با آمریکا در خلیج‌فارس به یاد بیاورید: تجار فرانسوی با نگرانی پرسیده بودند که آیا بر روابط تأثیر نمی‌گذارد.؟ "آیرو" پاسخ داده بود: من هیچ نگرانی ندارم. مقامات دولت ایران در هیچیک از جلسات برنامه‌ریزی سفر، متعرض مانور نشدند. آنها به این سفر احتیاج دارند و مطمئنم هیچ اعتراضی نخواهیم شنید.

راز حقارت را در این یادداشت روزنامه شرق (آذر 92 ) پیدا کنید : "اگر نامم به جای صادق، آلفرد یا دیوید، و فامیلی من هم به جای زیباکلام، جانسون یا اسمیت بود و به جای دانشگاه تهران در ییل یا استنفورد تدریس می‌کردم، برای وضع نظریه دیپلماسی مثبت در برابر دیپلماسی منفی به عنوان یک نظریه‌پرداز، شهره خاص و عام می‌شدم! اما خب اسمم صادق است و در محله آب‌منگل تهران بزرگ شده‌ام"!