کد خبر: 198827

قالیباف: وزیر بهداشت موظف به حضور در مجلس است

 رئیس مجلس گفت:اگر رئیس هر کمیسیونی وزیری را دعوت می کند، وزیر باید بیاید. اگر کمیسیون بهداشت نامه ای به وزیر فرستاده است، آقای عین اللهی موظف است که بیاید.
اتاق خبر 24

محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر  در نشست علنی امروز (سه شنبه 11 آبان ) قوه مقننه طی اخطاری با استناد به  اصل سوم قانون اساسی گفت: حدود یک ماه است که نمایندگان مجلس در موضوع واکسیناسیون به وزیر بهداشت نامه نوشته اند.

وی ادامه داد: این نامه سه مورد را مطرح می کرد؛ اول اینکه نتایج تزریق80 میلیون دوز واکسن برای مبنای جنس و سن افراد، چه بوده است؟ دوم؛ دلایل تزریق به افراد زیر 18 سال بر مبنای کدام تحقیقات بوده است؟ سوم؛ طبق گفته رئیس جمهور واکسیناسیون باید اقناعی باشد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس یازدهم اضافه کرد: وزیر بهداشت به این درخواست نمایندگان وقعی ننهاده اند و پاسخ ندادند، و شأن مجلس در این قضیه رعایت نشده است.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس تصریح کرد: بسیاری از جوانان حوزه انتخابیه، جوانان انقلابی و پیرو نظام و ولایت فقیه هستند، اما سوالاتی دارند که وزیر باید پاسخ دهد و آقای عین اللهی جلسه ای با نمایندگان بگذارند تا ما بتوانیم پاسخ افراد در حوزه انتخابیه را بدهیم.

 محمدباقر قالیباف در پاسخ به اخطار این نماینده تاکید کرد: به طور روشن اگر رئیس هر کمیسیونی وزیری را دعوت می کند، وزیر باید بیاید. اگر کمیسیون بهداشت نامه ای به وزیر فرستاده است، آقای عین اللهی موظف است که بیاید.

منبع: خبرگزاری تسنیم