کد خبر: 198768

تازه‌ترین اخبار از ریزش مدرسه‌ در علی‌آباد کتول| مصدومیت ۷ کودک و ۳ مربی

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گلستان از مصدومیت ۷ دانش‌آموز و ۳ مربی در ریزش مدرسه‌ای ابتدایی در شهرستان علی‌آباد کتول خبر داد.
اتاق خبر 24

‌ساعت 9 و 44 دقیقه صبح امروز طی تماس‌های مردمی، گزارش ریزش بخشی از مدرسه در این شهر گزارش شد که‌ بلافاصله تیم‌های امدادی به محل حادثه اعزام شدند و با توجه به اهمیت موضوع، 7 تیم عملیاتی از پایگاه‌های زرین‌گل، مرکزی علی‌آباد کتول و قرق در محل حضور یافتند و مصدومان این حادثه که تعدادی کودک بودند ‌توسط نیروهای امدادی و آتش‌نشانی با همکاری اورژانس از زیر آوار نجات یافتند.

«محمدجواد مقسمی» در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: پس از دریافت گزارش حادثه ریزش ساختمان یک مدرسه ابتدایی در چهارراه باهوش شهر علی‌آباد کتول، بلافاصله نیروها به محل حادثه اعزام شدند.

وی گفت: متأسفانه در این حادثه 7 کودک و 3 مربی دچار مصدومیت شدند که مصدومان در حال انتقال به مراکز درمانی هستند.

مقسمی بیان داشت: گودبرداری غیراصولی در مجاورت این مدرسه علت اصلی ریزش بخشی از دبستان ابتدایی شده است.

هلال احمر و دو کد اورژانس علی‌آباد و یک کد مزرعه کتول در صحنه هستند و مصدومان در حال اعزام هستند. 5 دانش‌آموز، کلاس اولی و 2 کودک هم، کلاس دومی هستند.

بازداشت 2 نفر در ارتباط با حادثه ‌

«حسینعلی ایزد» دادستان علی‌آباد کتول در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در علی‌آباد کتول اظهار داشت: صبح امروز بر اثر گودبرداری غیرقانونی، ساختمان یک مدرسه غیردولتی در علی‌آباد کتول فرو ریخت و سبب مصدوم شدن تعدادی از دانش‌آموزان و معلمان شد.

ایزد افزود: بلافاصله پس از اعلام گزارش، با حضور در محل و بررسی میدانی وسعت حادثه، پرونده رسیدگی به این حادثه در شعبه اول بازپرسی دادسرای علی‌آباد تشکیل شد و همه عوامل درگیر در این حادثه به دادسرا احضار شدند.

دادستان علی‌آباد کتول گفت: مالک زمین مجاور مدرسه که مشغول گودبرداری بود و مسئول مربوط به پلیس ساختمان شهرداری علی‌آباد کتول هم بازداشت شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم