کد خبر: 198702

زمستان سرد می‌تواند نفت را به ۱۰۰دلار برساند

 تحلیلگران بازار انرژی عقیده دارند قیمت نفت درصورت سرمای بیش از حد هوا در زمستان و ادامه افزایش تدریجی تولید اوپک‌پلاس، به ۱۰۰دلار در هر بشکه خواهد رسید.
اتاق خبر 24

اگر زمستان سختی در راه باشد، قیمت نفت احتمالاً به 100 دلار در هر بشکه می‌رسد و گاز طبیعی هم نسبت‌به قیمت فعلی 2 برابر می‌شود.
 تحلیلگران عقیده دارند اگر زمستان پیش رو مخصوصاً در اروپا و آسیا زمستان سردی باشد، افزایش قابل‌توجهی در قیمت انرژی به وجود خواهد آمد. اما اگر زمستان پیش رو معتدل باشد، قیمت نفت و گاز طی سه‌ماهه اول سال آینده میلادی در حد معقولی باقی می‌ماند.
انتظار می‌رود تقاضای بالا برای نفت و پائین بودن سطح ذخایر انرژی، قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا را در پایان سال جاری میلادی به 90 دلار در هر بشکه برساند.

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز هم که قبلاً پیش‌بینی خود برای نفت خام برنت را در پایان سال جاری میلادی تا 90 دلار در هر بشکه بالا برده بود، حالا اعلام کرده این رقم احتمالاً از 90 دلار هم فراتر می‌رود و دلیل آن افزایش تمایل به نفت به‌دنبال بالا رفتن قیمت گاز است. این بانک سرمایه‌گذاری عقیده دارد یک میلیون بشکه در روز به تقاضای جهانی برای نفت افزوده می‌شود.
تحلیلگران گلدمن ساچز می‌گویند:« با در نظر گرفتن این‌که کشورهای عضو اوپک پلاس به سهمیه افزایش تولید 400 هزار بشکه در روز ادامه خواهند داد، قیمت نفت باید تا 110 دلار در هر بشکه بالا برود تا کسری بازار در سه‌ماهه اول 2022 جبران شود».

منبع: خبرگزاری تسنیم