کد خبر: 198609

تزریق واکسن در پایتخت از ۱۳ میلیون دُز فراتر رفت

آمار واکسیناسیون در استان تهران نشان می‌دهد از ۱۲ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت هدف بالای ۱۲ سال، ۸ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۹۲۴ نفر معادل ۷۲ درصد، دُز اول و ۳۵ درصد هر دو دُز را دریافت کرده‌اند.
اتاق خبر 24

نخستین جلسه ستاد کرونای استان تهران با ریاست محسن منصوری استاندار جدید پایتخت با حضور علیرضا زالی، فرمانده ستاد کرونای استان تهران و دیگر مسئولان برگزار و آخرین آمار و اطلاعات از وضعیت بیماری کرونا در استان تهران ارائه شد.

بر این اساس در دهه سوم مهرماه هر روز به طور متوسط ۷۲۰۰ بیمار سرپایی به مراکز درمانی استان تهران مراجعه کرده‌اند که از این تعداد حضور ۵۰۰ بیمار در بخش عادی، ۱۶۰ بیمار در بخش ویژه و ۷۶ بیمار نیز فوت کرده‌اند.

بررسی این شاخص‌ها در بازه ۱۷ تا ۲۳ مهر و در مقایسه با بازه ۱۰ تا ۱۶ مهر نشان می‌دهد که در میزان تعداد بیماران سرپایی ۷.۹درصد، در تعداد کل مراجعین ۷.۸ درصد، در میزان بستری در بخش‌های ویژه ۰.۸ درصد، در آمار بستری جدید در بخش‌های عادی ۸.۵ درصد و در تعداد فوتی‌ها ۱۶.۸ درصد کاهش داشته است.

بررسی درصد فراوانی بستری‌شدگان کرونا در هفته سوم مهرماه در مقایسه با شش ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد در گروه‌های سنی بالای ۷۰ سال و زیر ۲۰ سال با افزایش بستری مواجه هستیم. در دیگر گروه‌های سنی اما آمار بستری‌ها کاهش داشته است.

بررسی درصد فراوانی فوت شدگان بر اثر کرونا در هفته سوم مهرماه در مقایسه با شش ماهه نخست سال جاری نیز نشان می‌دهد در گروه سنی بالای ۸۰ سال و ۴۱ تا ۵۰ سال این شاخص با افزایش و در سایر گروه‌ها نیز این شاخص کاهش داشته است.

آمارها از تداوم روند نزولی فوتی‌های بیماری کرونا در تهران خبر می‌دهد، این شاخص در روز ۲۳ مهرماه به عدد ۶۷ نفر رسیده است. بیشترین تعداد فوتی‌ها در هفته سوم مهرماه به گروه سنی ۸۰ سال به بالا و کمترین میزان به گروه سنی ۱۱ تا ۲۰ سال تعلق گرفته است. در حوزه بستری اما گروه سنی ۶۱ تا ۷۰ سال بیشترین آمار و ۱۱ تا ۲۰ سال کمترین آمار را به خود اختصاص داده است.

در خصوص واکسیناسیون نیز از حدود ۶۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت هدف بالای ۱۲ سال در کشور ۴۸ میلیون و ۴۷۴هزار و ۱۸۷ نفر،‌معادل ۷۱درصد، دُز اول و ۲۴ میلیون و ۱۶۹ هزار و ۳۳۵ نفر معادل ۳۶درصد، هر دو دُز را دریافت کرده‌اند.

آمار واکسیناسیون در استان تهران هم نشان می‌دهد از حدود ۱۲ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت هدف بالای ۱۲ سال، ۸ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۹۲۴ نفر معادل ۷۲درصد، دُز اول و ۴ میلیون و ۲۹۶ هزار و ۵۴۸ نفر معادل ۳۵درصد هر دو دُز را دریافت کرده‌اند.

تزریق واکسن به دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال در استان تهران نیز همچنان ادامه دارد. دانشگاه علوم پزشکی تهران از حدود ۳۵۴ هزار دانش‌آموز موظفی خود، ۲۴۵ هزار ۵۴۴ دانش‌آموز،‌معادل ۶۹.۴ درصد را واکسن زده است. دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز از حدود ۲۱۳ هزار دانش‌آموز موظفی خود ۱۶۶ هزار ۴۸ نفر، معادل ۷۷.۹ درصد را واکسن زده است و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هم از حدود ۴۴۲ هزار نفر دانش‌آموز موظفی خود ۲۵۴ هزار ۳۲۰ نفر معادل ۵۷.۵ درصد را واکسن زده است.

منبع: فارس