کد خبر: 198534

آخرین جزئیات زلزله ۵.۱ ریشتری یزدانشهر

خسارات زلزله‌ای ۵.۱ ریشتری یزدانشهر زرند در استان کرمان در حال بررسی است و تا کنون خسارت جانی در این حادثه گزارش نشده است.
اتاق خبر 24

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به وقوع زلزله 5.1 ریشتری ساعت 15:16 عصر امروز در حوالی یزدانشهر شهرستان زرند اظهار داشت: بلافاصله تیم‌های ارزیاب هلال احمر شهرستان زرند به محل حادثه اعزام شدند.  

وی با بیان اینکه خسارت احتمالی این زمین لرزه در حال ارزیابی است گفت: تیم‌های ارزیاب در حال بررسی وضعیت خسارات هستند.

سیدمحمد صابری رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز اظهار داشت: تعداد 5 تیم فوریت‌های پزشکی جهت بررسی مناطق تحت تاثیر زمین لرزه اعزام شده‌اند.

زلزله در منطقه غیر مسکونی بوده است
علی صادق‌زاده فرماندار زرند نیز در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه تا کنون خسارت جزئی از این زمین لرزه گزارش شده گفت: تیم‌های ارزیاب بلافاصله به محل زمین لرزه اعزام شده و مشغول بررسی هستند.

وی بابیان اینکه کانون زمین لرزه منطقه غیرمسکونی بوده و خسارت جانی نداشته است افزود: در حال حاضر ارتباطات برقرار است و گزارش شده بسیار جزئی است.

فرماندار زرند ادامه داد: ستاد بحران شهرستان تشکیل شده و دستگاه‌ها در آماده باش هستند و از  مردم درخواست کرد آرامش خود را حفظ کرده و رعایت جوانب ایمنی را داشته باشند.

وی با بیان اینکه تمامی اعضای ستاد مدیریت بحران زرند در حالت آماده باش هستندو تا اطلاع ثانوی حق خروج از شهرستان را ندارند، یادآور شد: تیم‌های ارزیاب درحال ارتباط گیری با بخش‌های مختلف از جمله بخشداری های مرکزی و یزدان آباد، هلال احمر و دهیاری ها هستند تا در صورت هرگونه پیش آمد و یا بحران های احتمالی بعدی، اقدامات لازم انجام شود.

آماده‌باش کامل اورژانس در کرمان

همچنین بنابر اعلام روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، در زمین لرزه‌ای به بزرگی 5.1 ریشتر در عمق 10 کیلومتری در ساعت 15 و 16 دقیقه امروز ، در شهرستان زرند - یزدانشهر - کرمان رخ داد، 8 شهر و روستا تاکنون بدون صدمات جانی بوده‌اند و خسارات وارده شامل ترک خوردگی جزیی دیوار منازل و شکسته شدن شیشه‌های برخی از منازل است.

بر اساس ارزیابی صورت گرفته تاکنون اختلالی در عملکرد زیر ساخت‌های حیاتی (آب، برق و ...) و همچنین حوزه سلامت گزارش نشده است‌.

ریزش کوه در محور زرند  - راور بدون صدمات جانی بوده و تنها انسداد یک لاین محور فوق صورت گرفته بود که این مسیر نیز بازگشایی شد.

تیم‌هاى ارزیاب از سازمان اورژانس کشور به محل اعزام شدند و پایگاه‌هاى اورژانس در منطقه به صورت کاملاً آماده باش در آمده‌اند.

مرکز هدایت عملیات و بحران در حال رصد وضعیت ارزیابی در خصوص زمین لرزه اصلی و پس لرزه‌های احتمالی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم