کد خبر: 198486

بغداد: اعتراضات زیادی به نتایج انتخابات نشده است

 مشاور نخست‌وزیر عراق در امور انتخابات مدعی شد که «اعتراضات زیادی به نتایج انتخابات نشده وهمه چیز به صورت شفاف انجام شده است».
اتاق خبر 24

«حسین الهنداوی» مشاور نخست‌وزیر عراق در امور انتخابات گفت که «کمیسیون انتخابات عراق قدرت انحصاری و تنها مرجع تصمیم‌گیری درباره نتایج انتخابات است نه دولت».

مشاور مصطفی الکاظمی که با شبکه خبری الجزیره گفت‌وگو می‌کرد، مدعی شد که «اعتراضات زیادی به نتایج انتخابات نشده وهمه چیز به صورت شفاف انجام شده است».

الهندوای با بیان اینکه «دولت عراق از ناظران بین‌المللی برای نظارت بر انتخابات پارلمانی عراق دعوت کرده است»، تصریح کرد: «همه چیز شفاف انجام شد».

مشاور نخست‌وزیر عراق در امور انتخابات تأکید کرد که «در تمام شعب اخذ رای، نمایندگان نامزدها حضور داشتند».

وی گفت که «شکایات دریافت شده به نتایج اولیه انتخابات از نظر قانونی و از سوی کمیسیون انتخابات عراق مورد بررسی قرار خواهد گرفت».

 مشاور الکاظمی در حالی مدعی زیاد نبودن اعتراضات به نتایج انتخابات پارلمانی عراق شده که بسیاری از گروه‌ها و احزاب سیاسی این کشور بلافاصله پس از اعلام نتایج اولیه به خیابان‌ها آمده و مخالفت خود را با نتایج اعلام شده از سوی کمیسیون انتخابات ابراز کردند.

همچنین بسیاری از شخصیت‌ها و ائتلاف‌های مهم عراق مانند «نوری المالکی» رئیس ائتلاف دولت قانون، «هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح، «حیدر العبادی» رئیس ائتلاف النصر و حتی برخی از احزاب کردی عراق از جمله  حزب اتحاد میهنی کردستان به نتایج انتخابات اعتراض کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم